Słoneczne wakacje stanowią marzenie niejednego podróżnika. Nie jest łatwo zdecydować się na konkretny kraj zwłaszcza, gdy opcji jest całkiem sporo. Gdzie w Europie znaleźć miejsca o największej liczbie słonecznych dni, a wszystko w jak najbardziej przystępnej cenie? Jakie są najbardziej słoneczne miejsca Europy?

Najbardziej atrakcyjne miejsca w Europie pod względem liczby słonecznych dni nie zawsze muszą być bardzo drogie. Okazuje się, że można skorzystać ze słońca za całkiem rozsądne pieniądze. Jeśli wziąć pod uwagę cenę lotów, zakwaterowania i jedzenia oraz zestawić te dane z liczbą słonecznych dni, można znaleźć miejsce idealne dla siebie.

8Teneryfa, Hiszpania

Teneryfa
Fot. Shutterstock

Teneryfa to największa z Wysp Kanaryjskich. Jest mocno oblegana przez turystów we wszystkich miesiącach letnich oraz poza ścisłym sezonem. Jest to również najbliższe Polski miejsce, gdzie nadal możesz polecieć w poszukiwaniu ciepła i korzystać jedynie z dowodu osobistego. Oczywiście w zależności od pory roku możesz liczyć na różne temperatury, ale nawet w zimie jest około 20 stopni Celsjusza, a pełne słońce świeci bez przerwy.

Warto pamiętać, że na południowym wybrzeżu jest jeszcze cieplej i jeszcze bardziej słonecznie niż na północy, więc warto to wziąć pod uwagę podczas rezerwowania noclegów.

Poleć na Teneryfę

Poprzedni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here