10 niesamowitych miejsc na świecie, które możesz zwiedzać tylko pieszo! Nr 8 zapiera dech w piersiach

Jest wiele pięknych, odizolowanych miejsc na świecie, do których można dotrzeć tylko na piechotę. Mimo, że droga jest zazwyczaj wymagająca, to warto podjąć próbę. Widoki na pewno zrekompensują Ci wysiłek. To proste, zdrowe i nic nie kosztuje. Przedstawimy Ci teraz 10 zjawiskowych miejsc na wakacje, które można odkryć tylko pieszo. Baw się dobrze!

Monteverde Cloud Forest, Kostaryka

Las Mglisty Monteverde to bajeczna i odizolowana od świata kraina. Spacerując po tym naturalnym rezerwacie pośród flory i fauny, poczujesz się jak na chmurach. Znajdziesz tu przepiękne piesze szlaki i trafisz na znany wiszący most, z którego można podziwiać genialne widoki. Monteverde jest królestwem jaguarów, ocelotów i czczonych przez Majów kwezali.

Fot. Isabella Juskova/ Unspalash

Stromboli, Włochy

Być może nigdy nawet nie słyszałeś o tej wysepce. Położona jest u wybrzeży Włoch na pięknym Morzu Tyrreńskim. Tutaj odkryjesz jeden z trzech aktywnych wulkanów w kraju. Wyspa Stromboli jest ulubionym miejscem turystów, którzy pragną spokoju i wyciszenia. Spacerować możesz tu zarówno w świetle dziennym jak i w towarzystwie księżyca. Jednak zanim wybierzesz się w tę pieszą wędrówkę sprawdź oficjalny wskaźnik wybuchowości wulkanicznej, aby uniknąć rzeczywistej erupcji. Charakterystyczne dla wyspy wąskie uliczki i brak nocnego oświetlenia ulic robi wrażenie. Tam niebo musi wyglądać magicznie…

Hornstrandir, Islandia

Mówią, że to opuszczony raj na końcu świata. Różnorodność krajobrazu zachwyca. Strome klify, niesamowite góry, malownicze doliny, głębokie fiordy i piękne łąki! Ileż piękna można zmieścić w jednym miejscu. W 1975 r. utworzono tutaj rezerwat przyrody o powierzchni aż ok. 580 km kwadratowych. Tu zdołasz uciec przed całym światem. To miejsce jest własnością natury, a nie człowieka i to się czuje. Niektórzy twierdzą, że stąd nigdy nie wraca się już takim samym, jakim się było. Historia Hornstrandir owiana jest magią i tajemnicą.

Barn Bluff, Tasmania

Barn Bluff to najwyższy szczyt Parku Narodowego Cradle Mountain-Lake St Clair (1 559 m n.p.m.) i czwarty najwyższy w Australii. Wycieczka do Barn Bluff jest całodniowa i zdecydowanie nie jest dla początkujących. Ta przygoda polega na pokonywaniu różnych trudnych nawierzchni, a nawet wspinaczki. Jednak trudy zostaną wynagrodzone na szczycie, gdzie widoki zapierają dech w piersiach.

Ciudad Perdida, Kolumbia

Poczuj się jak Indiana Jones i poszukaj tego zaginionego miasta. Można tu dotrzeć tylko pieszo. To jeden z najważniejszych zabytków Ameryki Południowej z czasów prekolumbijskich. Trzeba iść cały czas pod górkę, a gdzieniegdzie przedzierać się przez rzekę. Końcówka trasy jest najtrudniejsza – to 1260 wąskich schodów, wśród gałęzi i korzeni. Ale warto! U szczytu – 169 skalnych tarasów. Uważa się, że zaginione miasto powstało 650 lat wcześniej niż sławne Machu Picchu.

Dingle Peninsula, Irlandia

Na południowo-zachodnim wybrzeżu Irlandii znajduje się obszar z piaszczystymi plażami i skalistymi klifami. To jest Półwysep Dingle. Tutaj możesz chodzić po klifach i szukać wielorybów i delfinów wyskakujących z wody. Koniecznie zobacz też Mount Brandon.

Fot. Shutterstock

Paro Taktsang, Bhutan

Paro Taktsang, czyli Tygrysie Gniazdo to kompleks świątyń tybetańskich położony w Himalajach na klifie doliny Paro. Klasztor znajduje się w niezwykłej scenerii na wysokim urwisku 900 m nad doliną Paro (ok 3120 m n.p.m.). Paro Taktsang składa się z czterech głównych świątyń i domków mieszkalnych. Przyklejone do ścian budynki połączone są schodami, albo drewnianymi mostami. Droga do kompleksu jest długa i skomplikowana. Prowadzą do niego cztery ścieżki. Pokonanie najpopularniejszej, prowadzącej przez las sosnowy zajmuje ponad 2 godziny wspinaczki. Jednak jak się domyślasz warto się potrudzić. To niesamowite miejsce.

Supai, Arizona, USA

Tutaj nie da się zrobić złego zdjęcia. To niezwykłe miejsce – Supai – leży na samym dnie jednej z odnóg kanionu Kolorado, nad dużym strumieniem o nazwie Havasu Creek i jest jedyną ludzką osadą na tym terenie. Jest też stolicą rezerwatu Indian Havasupai. To miejsce stworzyli ludzie, którzy chcieli uciec od miasta i się odizolować. Wędrówka tutaj zapiera dech w piersiach, kiedy kroczysz pośród takich cudów natury. Kontrast szmaragdowej piany wodospadów i brunatnoczerwonych skał zniewala. Na obu krańcach osady podziwiać można spektakularne wodospady na Havasu Creek: Havasu Falls i Mooney Falls. Pomiędzy osadą a Havasu Falls jest jeszcze jeden wodospad o nazwie Navajo Falls i kilka mniejszych stopni. Nie doświadczysz tu samochodu. To najbardziej odosobniona osada na terenie kontynentalnych Stanów Zjednoczonych.

Preikestolen, Norwegia

Ta skalna półka w Norwegii zapiera dech w piersiach. Widoki są wprost nie do opisania. Można się zakochać w 30 sekund. Tu trzeba być chociaż raz w życiu! Taki punkt widokowy nie ma sobie równych. Skała położona jest w południowej Norwegii, w regionie Stavanger. A zawieszona 604 m ponad wodami Lysefjordu. Często znajduje się w czołówce różnego rodzaju rankingów światowych. Wejście i zejście na skalną półkę zajmuje od 4 do 6 godz. Niektóre odcinki są naprawdę strome. Trasa ma średni stopień trudności i dobrze jest mieć pewne doświadczenie w poruszaniu się po nierównym terenie, zanim zdecydujesz się na tę wycieczkę. Preikestolen można odwiedzać przez cały rok. Trasa jest bajeczna.

The Narrows, USA

To najpiękniejszy szlak w stanie Utah. The Narrows wyrzeźbiony jest przez rzekę Virgin River, która przez tysiące lat drążyła w czerwonych skałach piaskowca ten najbardziej spektakularny szlak turystyczny w całej Ameryce. Wąski kanion, otoczony wysokimi nawet na 600 m monolitami skalnymi to coś niesamowitego. Do tego wiszące ogrody, wodospady, olbrzymie głazy skalne, piaszczyste plaże i oryginalne formacje wyżłobione w skałach. A to wszystko w Parku Narodowym Zion. Trasa jak już się domyślasz prowadzi właśnie przez rzekę.Chodzenie przez wodę to świetna zabawa dla dużych i małych. Niesamowite wrażenia! Poziomy wody mogą się znacznie różnić, ale trasa wcale nie jest trudna. Za to widoki po drodze przepiękne. Najlepiej lecieć tam latem, kiedy woda jest ciepła a stan wody niezbyt wysoki.

Kamila Olejarz
Kamila Olejarz
Kulturoznawca z dziennikarską pasją. Zajmuje się wideofilmowaniem. Z wielką pasją i nieukrywaną przyjemnością robi też zdjęcia . Ma niesforną cechę, która nie pozwala jej siedzieć w miejscu. Ciągle myśli o miejscach, jakie mogłaby zobaczyć na świecie. Chętnie bierze udział w różnych projektach artystycznych. Lubi spędzać aktywnie czas. A poza pracą tańczy salsę kubańską.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
26,989ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze