Największy koszmar turystów! Zostali za granicą, a biuro podróży zbankrutowało

Wakacje kojarzą się z relaksem i odstresowaniem. Jednak niektórzy mają trochę inne doświadczenia – zwłaszcza te 69 osób, które przebywa za granicą, a biuro podróży Mouzenidis Travel, z jakim wybrali się na wakacje właśnie zgłosiło niewypłacalność w urzędzie marszałkowskim. Wczoraj informacja została ogłoszona oficjalnie.

Jak opisuje wprost.pl, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego informację o krytycznej sytuacji Mouzenidis Travel otrzymał 9 września, a dzień później ogłosił jego niewypłacalność. Okazało się, że za granicami na wycieczkach organizowanych przez biuro podróży w Grecji i Turcji przebywa jeszcze 69 osób. To bardzo stresująca stuacja, jednak ci pasażerowie mają szczęście. W komunikacie można przeczytać, że ich pobyt jest w pełni opłacony i turyści powinni wrócić bez problemów do Polski od 10 do 15 września, tak jak planowano.

Jakie działania zostaną teraz podjęte? Urząd Marszałkowski jest w kontakcie z ubezpieczycielem – firmą Signal Iduna. Trwa uruchamianie gwarancji ubezpieczeniowej biura.


Firma zablokowała możliwość zakupu wycieczek na kolejne miesiące.

W komunikacie czytamy:

Około 250 osób, które wykupiły wycieczki, a z uwagi na upadek biura nie będą mogły ich zrealizować, będą miały możliwość odzyskiwania wpłat w ramach gwarancji ubezpieczeniowej.

Mniej szczęścia z powrotem do domu mieli klienci Millenium Travel International, które zbankrutowało 3 lata temu. Wtedy biuro nie było w stanie sprowadzić do domu ponad 300 turystów.

Z kolei w 2019 roku przez upadłość giganta brytyjskiej spółki Thomas Cook, wiele mniejszych biur podróży także skończyło swoją działalność. Wtedy pisaliśmy: Neckermann Polska poinformowało, że sytuacja w większości destynacji wakacyjnych, w których przebywają obecnie jego klienci nabrała nowej dynamiki. Komplikacji uległa sytuacja w niektórych hotelach, na lotniskach, firmach transportowych i miejscowościach wakacyjnych. Jej powodem była konieczność repatriacji przez brytyjskie władze do Wielkiej Brytanii kilkuset tysięcy turystów z powodu upadku brytyjskiej firmy Thomas Cook PLC.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here