Zobacz najdłuższy na świecie szlak wędrowny! Nigdy nie zapomnisz tych wrażeń

Wpadając w dynamiczny wir codziennego życia, często zapominamy, żeby znaleźć trochę czasu dla siebie i odetchnąć pełną piersią. To miejsce pomoże zabieganym skupić uwagę na sobie, a także na pięknie otaczającego świata. W Kanadzie znajduje się najdłuższy na świecie szlak wędrowny, który rozciąga się od jednego wybrzeża do drugiego.

Najdłuższy szlak wędrowny

Szlak The Great Trail powstawał przez 25 lat. Biegnie przez 13 regionów i liczy 24 000 km długości (obok dróg i rzek, przebiega przez wielkie miasta, spokojną zieleń lasów i potęgę gór, dostępne są również ścieżki rowerowe sięgają półwyspu Labrador, Nowej Szkocji, Quebecu i wielu innych). To niezwykłe miejsce.

Jak informuje portal Dobre Wiadomości, organizacja non-profit Trans Canada Trail (TCT) zorganizowała zbiórkę funduszy i wspiera tworzenie oraz rozbudowę Wielkiego Szlaku. Ich zadanie jest wielopoziomowe, a stworzenie Szlaku jest jednym ze sposobów, dzięki którym w pełni zrealizują swoją wizję. TCT chce zachęcić do przebywania na łonie natury. Jeśli wybierzesz się na tę wycieczkę, będziesz mógł podziwiać jedne z najbardziej urzekających miejsc na ziemi. Pieszo, rowerem, a niektóre odcinki nawet kajakiem.


Szlak rozgałęzia się na setki mniejszych ścieżek, zajmując tym samym olbrzymi obszar, do którego każdy z łatwością możne trafić. Łączy on jedne z największych miast Kanady. Zaczyna się w Cape Spear, najbardziej wysuniętym na wschód punkcie Ameryki Północnej, a kończy się w Vancouver, mieście położonym na zachodnim wybrzeżu.

Szlak to łącznik między człowiekiem a naturą!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here