Załoga ukraińskiego przewoźnika w koszulkach nawiązujących do słów „Rosyjski okręcie wojenny, p*****l się”

Oczy całego świata zwrócone są obecnie w jednym kierunku! Wojna w Ukrainie zbiera swoje żniwo, umierają niewinni, a Rosjanie nie ustają w ataku. Ukraina jednak nie ma zamiaru się poddać, a prezydent tego kraju stał się obecnie idolem wielu ludzi. Na pewno znany ci jest tekst słów pograniczników z Wyspy Węży „Rosyjski okręcie wojenny, p*****l się”. Teraz ukraiński przewoźnik SkyUp Airlines opublikował w mediach społecznościowych zdjęcie pracowników ubranych w koszulki z napisem nawiązującym do tamtych słów.

Te słowa przejdą już do historii. Padły, kiedy Rosjanie nawoływali Ukraińców do poddania się słowami „Tu rosyjski okręt wojenny. Złóżcie broń i poddajcie się, aby uniknąć rozlewu krwi i niepotrzebnych ofiar. W przeciwnym razie zostaniecie zbombardowani” i obiegły już cały świat. Obrońcy Wyspy Węży odważnie odparli dwa ataki rosyjskich sił, ostatecznie musieli się poddać ze względu na brak amunicji.

Ukraińskie linie lotnicze SkyUp Airlines postanowiły przyłączyć się do tego typu protestu. Na ich oficjalnym profilu na Facebooku pojawiło się zdjęcie załogi w koszulkach z napisem „Rosyjski okręcie wojenny, p*l się”.

Choć niepojęte jest to co się obecnie dzieje, świat próbuje odebrać Rosji wszystko, co może. Znane firmy wycofują się z Rosji lub zawieszają tam swoją działalność. Coraz więcej sankcji nakładanych jest na ten kraj, stanowiąc sprzeciw okrutnym działaniom putina. Wiele krajów zamknęło przestrzeń powietrzną dla rosyjskich samolotów, w tym Unia Europejska. Stany Zjednoczone zawieszą też normalne stosunki handlowe z Rosją. W porozumieniu z UE i Japonią zdecydowano też o odcięciu Rosji od finansowania z Międzynarodowego Funduszu Walutowego i Banku Światowego. W tym wszystkim, my Polacy robimy najwięcej pomagając ukraińskim Uchodźcom. Każdy otworzył swoje serce przyjmując uciekających przed wojną do swoich domów. Okazuje się, że cały świat podziwia nasze działania, jakie podjęliśmy, aby pomóc naszym sąsiadom. Para polskich podróżników z Couple Away – Justyna i Paweł, przeżyli chwile wzruszenia w Meksyku. Nie spodziewali się tego zupełnie! Gdy sklepikarz dowiedział się, że są z Polski, doprowadził parę do łez.

Kamila Olejarz
Kamila Olejarz
Kulturoznawca z dziennikarską pasją. Zajmuje się wideofilmowaniem. Z wielką pasją i nieukrywaną przyjemnością robi też zdjęcia . Ma niesforną cechę, która nie pozwala jej siedzieć w miejscu. Ciągle myśli o miejscach, jakie mogłaby zobaczyć na świecie. Chętnie bierze udział w różnych projektach artystycznych. Lubi spędzać aktywnie czas. A poza pracą tańczy salsę kubańską.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
26,890ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze