Wyspa pełna słodkich szczeniaków! Od razu będziesz chciał tam lecieć

Wyobrażasz sobie swoje wakacje marzeń w raju? No pewnie, w końcu takie wyobrażenie to nic trudnego prawda? A co byś powiedział jakby w takim raju pojawiły się jeszcze cudowne, słodkie szczeniaki? Można się rozpłynąć z tej słodkości. Zdradzimy Ci tajemnicę. Takie miejsce istnieje! Mało tego. Odpoczywając tam, możesz pomagać małym pieskom.

Wyspa pełna uroczysz szczeniaków

Pewnie zastanawiasz się, gdzie to rajskie miejsce? Providenciales – wyspa w grupie wysp Caicos w archipelagu Bahamy na Oceanie Atlantyckim. Politycznie przynależy do terytorium zamorskiego Wielkiej Brytanii – Turks i Caicos. Na jej terenie działa organizacja charytatywna o nazwie Potcake Place zajmująca się ratowaniem piesków. Wybierając się tam na wakacje możesz stać się jej wolontariuszem. Szczeniaczki muszą przyzwyczajać się do życia w towarzystwie ludzi zanim znajdą się dla nich nowe domy. Opieka nad takim maluchem i zabawa z nim staje się więc charytatywnym działaniem. Możesz zabrać szczenięta na spacer, na plażę. Dzięki temu pieski uczą się też chodzenia na smyczy.

Fot. Berkay Gumustekin/ Unsplash

Jane Parker-Rauw, właścicielowi centrum ratunkowego wpadła na pomysł spacerów socjalizacyjnych z udziałem miejscowych i turystów. Powiedziała:

W niektóre dni chętni muszą ustawiać się w dwugodzinnych kolejkach, aby mieć szansę na zabranie któregoś szczeniaka na kilkugodzinny spacer. Każdy z chętnych musi też przestrzegać reguł m.in. takich, żeby szczeniak był w cieniu i dostawał tylko zatwierdzone przysmaki. Potcake Place zapewnia szczenięce torby plażowe dla każdego pupila. Wolontariusze znajdą tam miskę, butelkę wody, zabawki, rolkę torebek na kupki no i przysmaki. Trzeba pilnować też pieski, aby nie szarpały smyczy. Wszyscy muszą też wiedzieć, że robimy to wyłącznie dla dobra szczeniaków.

Fot. Hanny Naibaho/ Unsplash

Właścicielka schroniska zaznacza, że chociaż akcja wygląda na zabawną działalność turystyczną, to jednak te ​spacery to coś więcej niż okazja do zrobienia sobie słodkich zdjęć na Instagrama. Choć te bez dwóch zdań potrafią skraść serce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here