Dużo podróżujesz? Paradoksalnie jednak Twoja podróżnicza lista jest coraz dłuższa? Najlepszym rozwiązaniem jest tanie latanie, ale nie tylko. Warto też wiedzieć, jakie kierunki wybierać, aby nie zbankrutować po kilku podróżach. Jak się domyślasz przeanalizowano ten temat i powstał ranking najtańszych miast na krótkie wypady w Europie! A wszystko po to, by turystom żyło się lepiej.

Najtańsze miasta w Europie

Ranking City Costs Barometer 2019 pomoże Ci w wyborze odpowiedniego kierunku podróży, tak żeby pobyt tam nie wyssał z Twojego portfela reszty pieniędzy. W tegorocznej analizie wzięto pod uwagę 48 europejskich miast. Jeśli więc planujesz city break gdzieś w Europie i szukasz najlepszej i najtańszej możliwości, to jesteś w domu!

Jak informuje gazeta.pl, serwis Post Office Travel Money co roku przygotowuje zestawienie kosztów życia w najpopularniejszych europejskich miastach z perspektywy turysty. W rankingu przeanalizowano zwykłe, codzienne wydatki. Travel Money wykazał, że ceny posiłków, napojów i innych podstawowych artykułów turystycznych będą najtańsze w stolicach Europy Wschodniej. Tym samym wschodnie miasta zajmują aż 9 z 10 najlepszych miejsc w tegorocznym badaniu. Sprawdzono ile wyniesie potencjalnego turystę pobyt w danym mieście z dwoma noclegami. Gotowy? Sprawdzaj! Jeśli jesteś jednak prawdziwym łowcą okazji, to jesteśmy przekonani, że uda Ci się spędzić te 3 dni jeszcze taniej, bo te ceny wydają się zdecydowane wygórowane. Co sądzisz o tym rankingu? Jakie są Twoje doświadczenia? Możesz też sprawdzić dokładnie jakie wydatki brane były pod uwagę w prezentowanym rankingu.

Poprzedni

10. Praga – około 957 złotych za pobyt z dwoma noclegami


Praga widok na mosty
Fot. Shutterstock
Poprzedni

1 KOMENTARZ

  1. Zadziwia mnie że żaden ranking ni wskazuje na Gruzję, do której dolecimy za niewielkie pieniądze z Polski i jest zdecydowanie poniżej Wilna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here