W Danii trwa bicie rekordu świata w budowaniu najwyższej wieży z klocków Lego

W parku rozrywki Legoland w Billund w Danii trwa bicie rekordu świata w budowaniu najwyższej wieży z klocków Lego. Dotychczasowy rekord to 36 m, a w tym tygodniu, od 26 do 30 czerwca wszyscy goście Legolandu mają możliwość uczestniczenia w tym wyjątkowym wydarzeniu i dołożenia swojej „cegiełki” do rekordowej budowli.

Impreza odbywa się w ramach Lego World Tower Days z okazji uroczystych obchodów 50. urodzin Legoland Billund. Wszyscy goście parku rozrywki i fani klocków Lego są zaproszeni do wzięcia udziału w biciu światowego rekordu w budowaniu największej wieży z klocków.

Wieża z klocków Lego – bicie rekordu
Fot. David Parry/ PA

Pernille Steffensen, Event Manager w LEGOLAND Billund powiedział:

Budowanie Lego World Tower to „wisienka na torcie” w cyklu urodzinowych wydarzeń, które miały miejsce przez cały czerwiec. Co może być bardziej spektakularnego, aby rozpocząć następną 50-tkę, niż pobicie rekordu świata i zbudowanie najwyższej wieży z klocków LEGO?

Podwójne bicie rekordu świata

Gdy w sobotę 30 czerwca, ostatni klocek LEGO zostanie postawiony na wieży, jest planowane pobicie także drugiego rekordu świata.

Pernille Steffensen, Event Manager w LEGOLAND Billund dodaje:

Ponieważ obecnie trwają Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej, postanowiliśmy nawiązać do tego uwielbianego przez wszystkich sportu. Z wysokości 38 metrów zostanie zrzucona piłka nożna, którą – zanim upadnie na ziemię – złapie nogami duński piłkarz i YouTuber Brian Mengel „Brizze”. On z piłką wyczynia naprawdę szalone rzeczy, więc mamy nadzieję, że dostarczy naszym gościom wyjątkowych emocji.

Brian Mengel Brizze piłkarz
Fot. Informacja prasowa

Legoland ma 50. urodziny

Legoland w Billund, pierwszy park rozrywki Legoland na świecie, w tym roku obchodzi 50. urodziny. Z tej okazji cały obiekt przeszedł gruntowną przemianę. Najbardziej spektakularna jest rozbudowa ulubionej przez gości części – miasteczka LEGOREDO Town w stylu Dzikiego Zachodu. Wybudowano tam nową kolejkę górską dla najmłodszych, zwaną Den Flyvende Orn (Latający Orzeł).

Roller coaster zabiera najodważniejszych na niesamowitą przejażdżkę. Mknąc przez czarujący krajobraz inspirowany Górami Skalistymi, wznosi się na wysokość 11 m ponad szczyt Orneklippen (The Eagle Rock), skąd można podpatrzeć orlicę doglądającą piskląt w gnieździe.

Następnie mknie w dół z prędkością 46 km/h, mijając jeziora i zwierzęta zbudowane z klocków Lego. Kolejną innowacją jest odrestaurowana wersja klasycznej kajakowej przejażdżki, Lego Canoe. Teraz gwarantuje ona dzieciom jeszcze więcej rozpryskujących się fal i emocji podczas spływu prawdziwymi indiańskimi kanu.

Przebudowie poddano także główne wejście do parku i wiele fasad budynków, nadając resortowi jeszcze więcej intensywnych kolorów. Gości przy głównej bramie wita imponujący gigantyczny czerwony dinozaur, który od razu wciąga w niesamowity i kreatywny świat klocków Lego.

Kolejka w Legolandzie w Billund
Fot. Materiały prasowe Legoland w Billund

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here