Tytuł najlepszego obiektu handlowego na świecie trafił do polskiej galerii! Zgadniesz której?

International Property Awards to konkurs o światowym zasięgu. Przyznawane są tu nagrody za najlepsze realizacje z dziedziny architektury i wnętrz. 3 grudnia w hotelu Savoy w Londynie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w tegorocznej edycji.

Główna nagroda dla polskiej galerii handlowej

Jak informuje portal wroclife.pl, w skład jury weszło aż 80 ekspertów. Wśród nich znaleźli się światowej sławy profesjonaliści związani z architekturą, designem i projektowaniem. Były także osobowości medialne. Panelowi przewodniczyli natomiast członkowie Izby Lordów w brytyjskim parlamencie.

No dobrze nie trzymajmy dłużej w niepewności! Uznano, że najlepszy pod względem architektury obiekt handlowy na świecie i w Europie znajduje się na Dolnym Śląsku. Wroclavia, bo o tej galerii handlowej mowa, uzyskała właśnie dwa tytuły: Best Retail Architecture Europe oraz Best International Retail Architecture 2018-2019.

To pierwsza taka nagroda dla Polski w historii tego konkursu.

Arnaud Burlin, dyrektor zarządzający Unibail-Rodamco-Westfield na Europę Centralną i Austrię powiedział:

Jestem dumny, że zostaliśmy uznani za najlepszy obiekt na świecie w kategorii „retail architecture”, tym bardziej, że jest to pierwsza taka nagroda dla Polski w całej historii konkursu. Jest to szczególne dla nas wyróżnienie, które potwierdza wizję, w jaką wierzyliśmy, projektując Wroclavię. Zależało nam na udostępnieniu naszym gościom unikalnego obiektu o wartościowej, nowoczesnej architekturze, z odwołaniami do wartości bliskim wrocławianom.

Pełna lista wyróżnionych obiektów znajduje się tutaj.

To jednak nie jedyna nagroda dla tego obiektu. We wrześniu jak informował portal tuwroclaw.com, centrum handlowe Wroclavia otrzymało nagrodę Eurobuild Awards w Architekturze. Z kolei ten konkurs wyłania najlepsze projekty architektoniczne obiektów zrealizowanych w Polsce w danym roku. Jego organizatorem jest wydawca dwujęzycznego miesięcznika Eurobuild CEE. Zdobywając nagrodę, Wroclavia została uznana za najlepsze pod względem architektury centrum handlowe oddane do użytku w Polsce w 2017 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here