To, że jakiś kraj jest rzadko odwiedzany, nie oznacza że nie ma tam nic ciekawego do zobaczenia. Czasami powodem jest niewielki obszar danego państwa albo trudności z dotarciem na miejsce. Oto 7 najciekawszych krajów z listy najrzadziej odwiedzanych, które zdecydowanie warto zobaczyć.

Posłużyliśmy się listą najrzadziej odwiedzanych krajów z lat 2016 i 2017 r. Wszystkie dane zebrała Światowa Organizacja Turystyki.

Poprzedni

7. Wyspy Świętego Tomasza i Książęca

To pięć afrykańskich wysp w Zatoce Gwinejskiej w Afryce. Można się tam dostać samolotem lub statkiem, pamiętając o tym że transfer jest w krajach objętych żółtą febrą, więc należy mieć ze sobą żółtą książeczkę szczepień (choć oficjalnie nie jest tam wymagane szczepienie na żółtą gorączkę, to jednak o nie pytają).

Tutaj przeczytacie o tym więcej: Szczepienia przed podróżą. Wszystko, co musisz wiedzieć

Najwięcej atrakcji i najlepsze widoki oferuje największa wyspa: Świętego Tomasza. Kraj słynie głównie z uprawy kakaowca, palmy kokosowej i dziwacznej góry Pico Cão Grande widocznej na zdjęciu poniżej. Najwyższym wzniesieniem jest zaś Pico de São Tomé mierzący 2024 m n.p.m. Jedną z atrakcji jest trekking na tę górę.

Pico Cão Grande, Wyspy Świętego Tomasza i Książęca
Pico Cão Grande, Wyspy Świętego Tomasza i Książęca. Fot. Philippe Bourachot, CC BY-SA 3.0

Wyspy Świętego Tomasza i Książęca leżą dość blisko punktu, gdzie równik przecina się z południkiem zerowym. Panuje tam tropikalny klimat. Językiem urzędowym jest portugalski, z kolei walutą jest dobra dzieląca się na centymy. Rocznie przylatuje tu około 8 tys. osób.

Samolot na płycie portu lotniczego São Tomé. Wyspy Świętego Tomasza i Książęca. Fot. Pixabay
Poprzedni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here