W kilku zagranicznych miastach mieszka więcej Polaków niż np. we Wrocławiu czy w Krakowie. Są to metropolie przyciągające m.in. ciekawym miejskim klimatem i wysokimi zarobkami. Które miasta, aglomeracje i konurbacje wybierają Polacy za granicą? Oto top 5.

Poprzedni

5. Londyn – ilu naprawdę jest tam Polaków?

Według danych Brytyjskiego Urzędu Statystycznego z 2018 roku, w Wielkiej Brytanii mieszka obecnie rekordowa liczba Polaków – 1 milion 21 tysięcy. Najwięcej z nich zatrzymuje się w Londynie. Ilu? Oficjalne i nieoficjalne statystyki są rozbieżne.

Zarejestrowanych pracowników z Polski jest w Londynie ponad 200 tysięcy (stan na koniec 2018 r.). Jednak ta wielkość nie oddaje rzeczywistej liczby naszych rodaków w tym mieście. Nie mówi nawet dokładnie ilu Polaków legalnie pracuje w Londynie, bo te 200 tysięcy zarejestrowanych jest w Working Registration Scheme, który został zniesiony kilka lat temu.

W rzeczywistości jest nas w Londynie dużo więcej, nieoficjalne statystyki mówią o 500 tys. polskich obywateli. Tych pracujących legalnie, na czarno jak i nie pracujących w ogóle.

W Londynie mieszka wielu Polaków. Fot. Luca Micheli Unsplash
Poprzedni
5 KOMENTARZE
  1. To nieprawda że Polaków w UK jest aż tylu. Brexit i nienawiść Brytyjczyków zrobiły swoje. Polacy opuszczają wyspy na wielką skalę. Już w połowie zeszłego roku zanotowano mniej niż milion naszych na wyspach. Przybywa za to Hindusów i Rajów.

  2. A Jackowo nie jest już polskie, bo więcej tam Meksykanów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here