Ilu jest nas, Polaków? Pewnie powiecie – około 40 milionów. Prawda, jeśli zapytamy o obywateli zamieszkujących w granicach kraju. To dokładniej około 38,5 mln osób. Ale od 18 do nawet 20 milionów Polaków i osób pochodzenia polskiego zamieszkuje inne kraje świata. Zdziwicie się, jakie państwa znalazły się w Top 10.

Poprzedni

10. Australia

Miejsce 10. zajmuje Australia. Na Antypodach dobrze się zarabia, klimat jest ciepły, ludzie są przyjaźni, tylko zwierzęta wydają się jakieś niebezpieczne… Na przykład pająki, aligatory i węże.

Ale bez przesady. Widzieliście koale albo kuoki?

Kuoka – najradośniejsze zwierzątko świata z wyspy Rottnest. Jak tam dotrzeć?

To, że wielkie pająki można spotkać w każdym kącie, nie przeszkadza Polakom w osiedlaniu się tam. W Australii żyje około 200 tys. Polaków, z czego około 1/4 to osoby urodzone w Polsce, a 3/4 urodzone w Australii, ale będące pochodzenia polskiego. Najwięcej naszych rodaków, po kilkanaście tysięcy, zamieszkuje Melbourne i Sydney a po kilka tysięcy Adelaide i Perth.

Sydney, Australia. Fot. Unsplash
Poprzedni
2 KOMENTARZE
  1. mozna mieszkac gdziekolwiek ale pytanie jest w jakich warunkach, dzisiaj juz na nikim nie robi wrazenia ze ktos mieszka w usa czy australii jak klepie tam bide…w pl mozna zyc godnie uczciwie i na wysokim poziomie…do tego u siebie a nie jak obywatel drugiej kategorii…wielu ludzi oddalo swoja godnosc za srebrniki…

  2. To prawda niestety

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here