To jedne z najbardziej niesamowitych i kolorowych miejsc na świecie, których prawdopodobnie nie znasz (TOP 10)

Na świecie znajduje się wiele bajecznych miejsc, które zapierają dech w piersiach. Jeśli jeszcze te niezwykłe wrażenia podbijają kolory, to już w ogóle pełnia szczęścia! Takie obrazy pamięta się do końca życia. Masz już takie miejsca w swoich wspomnieniach, albumach, na swoich blogach, czy kontach społecznościowych? A może masz gotową listę miejsc, o których jesteś przekonany, że dokładnie tak na ciebie zadziałają, gdy je zobaczysz na żywo. Dziś podzielimy się z tobą kolejną listą miejsc rodem z bajkowej krainy. Sprawdź czy skusisz się na te podróże.

Burano, Włochy

To włoska wyspa położona na Lagunie Weneckiej, oddalona od Wenecji o około 7 km. Słynie z kunsztu koronek, które niegdyś produkowano w klasztorach, a także z kolorowych domów szeregowych, które zapełniają małe uliczki. Kolor domów nie jest przypadkowy, a ich właściciele muszą zwracać się do władz lokalnych o pozwolenie na malowanie. Burano jest praktycznie grupą 4 wysepek, połączonych w jedną za pomocą 8 mostów! Między tymi mostami znajdują się kanały podobne do tych w Wenecji (każdy po ok 10 m szerokości).

Sintra, Portugalia

Ten bajeczny pałac pochodzi z okresu romantyzmu. W pogodny dzień można go łatwo dostrzec z Lizbony i wielu innych miejsc. Zwiedzanie Pałacu Pena na pewno ci się spodoba! Widoki, niesamowite kolory i rzeźbienia, a do tego niezwykłe komnaty to wszystko robi wrażenie. Otacza go ogromny egzotyczny las, który tworzy niepowtarzalny klimat. W samym miasteczku obejrzeć można oprócz baśniowego Pałacu Pena ruiny zamku Maurów, Narodowy Pałac w Sintrze, rezydencję Quinta da Regaleira oraz kilka mniejszych obiektów, które wchodzą w skład Krajobrazu Kulturowego Sintry wpisanego na listę UNESCO.

Rzeka Cano Cristales, Kolumbia

Jest powszechnie znana jako River of Five Colors, czyli Rzeka Pięciu Kolorów albo Rzeka, która uciekła z raju. Ma 100 km długości i 20 m szerokości i znajduje się w paśmie górskim Serranía de la Macarena w departamencie Meta w Kolumbii. Jest otoczona przez trzy duże i unikalne ekosystemy: Andy, lasy deszczowe Amazonii i równiny Wschodnich Llanos. Rzeka jest kolorowa przez cały rok, ale jej najjaśniejsze odcienie pojawiają się w porze suchej między lipcem a listopadem. W tych miesiącach rośliny Macarenia clavigera (którym zawdzięcza swój kolor) rosną i przywierają do skał rzeki. W niektórych częściach rzeki można pływać, ale pamiętaj, aby nie używać kremów z filtrami, bo mogą one niszczyć lokalny ekosystem, a tym samym kolory rzeki.

Green Sand Beach, Hawaje, USA

Jedna z niewielu zielonych piaszczystych plaż na świecie. Aby dostać się do tego ustronnego miejsca, musisz ruszyć dwie i pół godziny pieszo ze szlaku w pobliżu South Point (najbardziej wysuniętego na południe punktu w USA). Nazywana także Papakolea Beach i Mahana Beach. To genialne miejsce dla miłośników geologii i gemmologii, ponieważ na tej intensywnie zielonej plaży mienią się kryształki oliwinów – półszlachetnych kamieni należących do grupy krzemianów. Te wulkanicznego pochodzenia klejnoty mają barwę od jasnej, żółtej zieleni, przez nasycony, szmaragdowy odcień, po ciemniejszy brązowo-oliwkowy ton. Zazwyczaj stanowią część czarnych, magmowych skał: bazaltów czy perydotów. Silne fale oceanu kruszą wystające na brzegu głazy z oliwinami, co daje w efekcie piękny, zielony piasek.

Jezioro Pięciu Kwiatów, Chiny

Oszałamiające Wuhua Hai, czyli Jezioro Pięciu Kwiatów, jest jednym ze 118 jezior w rezerwacie przyrody Jiuzhaigon w północnej części prowincji Syczuan. Cała dolina jest niesamowicie malownicza, ale to słodkowodne jezioro słynie na całym świecie z niebiesko-zielonej wody, ubarwionej złożami mineralnymi i roślinnością. Płytkie jezioro otoczone surowymi górami i bambusowym lasem mieni się pięknymi kolorami.

Portmeirion, Walia

To wieś w północno-zachodniej Walii, w hrabstwie Gwynedd, położona nad estuarium rzeki Dwyryd. Miejscowość zlokalizowana jest na zalesionym półwyspie, około 3 km na południowy wschód od miasta Porthmadog. Dziś prywatna wioska w stylu włoskim jest ogromną atrakcją turystyczną z restauracjami, kawiarniami i eleganckim hotelem na miejscu.

Wielka Rafa Koralowa, Australia

To największa na świecie rafa koralowa, położona wzdłuż północno-wschodnich wybrzeży Australii, na Morzu Koralowym. Największa na Ziemi pojedyncza struktura wytworzona przez organizmy żywe, widoczna z kosmosu jako biała smuga na tle błękitnego oceanu. To jeden z siedmiu cudów natury, który dodatkowo znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Zorza polarna

Zorza polarna niewątpliwie wpisuje się w kategorię hipnotyzujących, kolorowych miejsc czy zjawisk, które skradną Ci serce. Powstaje, gdy podmuchy naładowanych cząstek uwolnionych ze słońca zderzają się z cząstkami gazowymi w ziemskim polu magnetycznym, powodując świecenie atomów w atmosferze. Kolor zorzy zmienia się w zależności od rodzaju zderzających się cząstek gazu. Zjawisko takie możesz obserwować nie tylko na Islandii. W odpowiednim czasie możesz też lecieć do Norwegii czy do Finlandii. Warto! Chętnie Ci podpowiemy gdzie zobaczyć zorzę i jak ją złapać?

Pola tulipanów wiosną, Holandia

Późną wiosną kwitnące cebulki tulipanów w kolorze czerwonym, różowym i żółtym pokrywają niziny holenderskie. Ten kwiecisty, bajkowy sezon otwierają w marcu krokusy, potem dołączają do nich żonkile i hiacynty, a tulipany kwitną w kwietniu. Około godziny drogi od Amsterdamu zatopisz się w tych niezwykłych widokach. Ogrody Keukenhof słyną na całym świecie z 7 milionów kwiatów, które sadzi się tutaj każdego roku – i 800 000 odwiedzających, którzy zjeżdżają na wiosnę.

Pink Sand Beach, Bahamy

Pink Sand Beach na Bahmach to niecodzienny widok. Piasek na plaży swój niezwykły kolor zawdzięcza otwornicom – mikroorganizmom żyjącym w niewielkich różowych muszelkach. Różowe nabrzeże to w rzeczywistości mieszanina piasku, drobnych kamyczków i rozgniecionych muszli otwornic, które nadają mu ten niesamowity odcień. Można się tu dostać taksówką wodną z Wyspy Eleuthera, gdzie znajduje się lotnisko.

Kamila Olejarz
Kamila Olejarz
Kulturoznawca z dziennikarską pasją. Zajmuje się wideofilmowaniem. Z wielką pasją i nieukrywaną przyjemnością robi też zdjęcia . Ma niesforną cechę, która nie pozwala jej siedzieć w miejscu. Ciągle myśli o miejscach, jakie mogłaby zobaczyć na świecie. Chętnie bierze udział w różnych projektach artystycznych. Lubi spędzać aktywnie czas. A poza pracą tańczy salsę kubańską.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
26,890ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze