Rok 2020 ma do zaoferowania coś dla każdego konesera sztuki! Oferta artystyczna na bieżący rok jest naprawdę bogata, a  jakość wszystkich wystaw zadowoli nawet tych – najbardziej wymagających. Może niezwykłe wystawy zainspirują cię do krótkiego wypadu na weekend? Do wyboru są prawdziwe perełki prezentowane po raz pierwszy, a niekiedy jedyny.

Może lepiej zacząć kolekcjonować wrażenia, doświadczenia i przeżycia niż rzeczy? Wyprawa na choć jedną wspomnianą wystawę jest świetnym pomysłem. Tak na dobry początek:

Poprzedni

6. Van Eyck: Rewolucja Optyczna

Jedną z najbardziej wyjątkowych wystaw w 2020 roku będzie wydarzenie przygotowane przez Muzeum Sztuk Pięknych w Gandawie poświęcone mistrzowi Janowi van Eyckowi. Nazwa wystawy, Optyczna rewolucja, odnosi się do wyjątkowej umiejętności obserwacyjnej artysty, która w połączeniu z wiedzą naukową i techniką przeniosła malarstwo zachodnie na inny poziom. Na całym świecie zachowało się tylko dwadzieścia obrazów Van Eycka, a wystawa prezentuje aż dziewięć jego głównych dzieł. Obrazy te będą pokazane w towarzystwie prac studyjnych artysty, kopii zaginionych obrazów i około setki arcydzieł innych malarzy z drugiej połowy średniowiecza.

Ten imponujący zbiór dzieł sztuki obejmuje także osiem odrestaurowanych paneli zewnętrznych Adoracji Mistycznego Baranka, czyli Ołtarza Gandawskiego, które nigdy wcześniej nie były pokazywane na żadnej wystawie. Co ciekawe, panele z niezwykłego poliptyku z katedry św. Bawona w Gandawie nigdy więcej nie opuszczą katedry po 2020 r. To jedyna okazja, by je zobaczyć.

Tutaj znajdziesz najtańsze loty do Brukseli, skąd łatwo dojedziesz do Gandawy. Wystawa potrwa od 1 lutego do 30 kwietnia. Bilety dostępne na stronie muzeum; dorośli: ok 100 zł, zniżki dla młodzieży szkolnej; dzieci poniżej 6. roku życia i osoby z niepełnosprawnością – wstęp wolny.

Poprzedni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here