Pilot sfilmował z kokpitu wystrzelenie rakiety! Pasażerowie byli w szoku (wideo)

Pilotowi linii IndiGo udało się zrobić niesamowity filmik podczas swojego rejsu. Od wczoraj wideo obiega już cały świat. Udokumentował lot rakiety z kokpitu samolotu.

Pilot sfilmował z kokpitu rakietę

W ostatnim czasie przeprowadzono dwa udane starty rakiet orbitalnych. W sobotę chińska rakieta Długi Marsz 3B wyniosła na orbitę satelitę telekomunikacyjnego Tianlian 2-01, a w poniedziałek Indyjska Organizacja Badań Kosmicznych (ISRO) wyprowadziła na orbitę satelitę rozpoznawczego EMISAT oraz 28 małych ładunków od firm z całego świata. Według danych stacji satelitę wyniosła na orbitę indyjska rakieta nośna PSLV-C45, która wystartowała z Centrum Kosmicznego Satish Dhawan na wyspie Sriharikota (stan Andhra Pradesh). I właśnie świadkiem lotu tej drugiej był indyjski pilot, który pod wielkim wrażeniem zdołał sfilmować ten wielki moment.

Kapitan linii IndiGo – Karun Karumbaya był w szoku, kiedy pilotując samolot pasażerski zobaczył za oknem rakietę lecącą na orbitę. Od razu podzielił się tą informacją z pasażerami:

Panie i panowie, po prawej stronie za oknem widać start PSLV.

Karumbaya nie mógł powstrzymać podniecenia. Samolot znajdował się zaledwie 80 km od miejsca wystartowania satelity, dlatego widok był niesamowity. Jedyne co mógł powiedzieć to:

Wow. To niesamowite. Wow. To był wspaniały widok.

Oto wideo:

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here