Oto najlepsze linie lotnicze świata 2021! (TOP10) Z nimi podróż nie ma równych

Firma Skytrax przedstawiła ranking najlepszych linii lotniczych świata 2021 r. Na przewoźników głosowali podróżni. W pierwszej dziesiątce znalazł się jeden przewoźnik z Europy.

Najlepsze linie lotnicze świata 2021

Ranking najlepszych linii przeprowadzany jest od 2001 roku. Faworyci ciągle są ci sami, jednak trochę się pozmieniało w kolejności. The World Airline Awards przyznawane są w oparciu o opinie pasażerów. Organizuje je firma SkytraxW badaniach wzięło udział ponad 21 mln pasażerów z ponad 100 krajów. Pod uwagę brali wiele różnych wskaźników. Pasażerowie oceniali m.in. komfort podróży, życzliwość personelu pokładowego i serwowane podczas lotu posiłki. Ciekawe czy się domyślasz, kto w tym roku okazał się najlepszy. Nie trzymamy Cię już w niepewności. Tak wygląda cała dziesiątka zwycięzców.

W rankingu najlepszych Ryanair znalazł się na miejscu 57., a nasz polski przewoźnik – PLL LOT zajął 68. pozycję, podobnie jak w roku minionym. Największym zaskoczeniem jest Wizz Air, który uplasował się dopiero na 96. miejscu. Całą listę 100 najlepszych przewoźników świata zobaczysz na stronie twórcy rankingu.

Air France

Samolot Air France w powietrzu
Fot. Air France

Od 1933 roku Air France promuje i wyróżnia Francję na całym świecie. Ponad 42 000 pracowników w barwach przewoźnika codziennie angażuje się w oferowanie każdemu klientowi wyjątkowych doświadczeń w podróży. Air France stawia zdrowie i bezpieczeństwo swoich klientów i pracowników na pierwszym miejscu i od początku pandemii linie wprowadziły wyjątkowe środki ostrożności pod nazwą Air France Protect.

Hainan Airways

Hainan Airlines zostały założone w styczniu 1993 roku w prowincji Hainan. Na koniec czerwca 2018 r. linie i jego spółki zależne posiadały ponad 400 samolotów w eksploatacji i 24 bazy/spółki oddziałowe. Sieć Hainan Airlines obejmuje Chiny, liczne punkty w Azji i rozciąga się na Europę, Amerykę Północną i Południowy Pacyfik.

Qantas Airways

Założony w 1920 roku Qantas jest flagowym przewoźnikiem Australii i członkiem-założycielem sojuszu linii lotniczych Oneworld. Qantas to obecnie największa krajowa i międzynarodowa linia lotnicza w Australii.

EVA Air

EVA Air powstała w 1989 roku i jest członkiem Star Alliance. Przewoźnik obsługuje globalną sieć, która łączy Azję i Chiny kontynentalne z Europą, Ameryką Północną i Oceanią oraz łączy ponad 60 głównych ośrodków biznesowych i turystycznych. EVA działa ze swojego węzła na międzynarodowym lotnisku Taoyuan na Tajwanie.

Cathay Pacific

Cathay Pacific Group z siedzibą w Hongkongu oferuje regularne usługi pasażerskie i towarowe do ponad 200 destynacji w Azji, Ameryce Północnej, Australii, Europie i Afryce. Korzysta z floty blisko 200 samolotów. Cathay Pacific jest członkiem-założycielem sojuszu linii lotniczych Oneworld.

Japan Airlines

Japan Airlines zostały założone w 1951 roku i stały się pierwszą międzynarodową linią lotniczą w Japonii. Będąc członkiem sojuszu oneworld, linia lotnicza obsługuje obecnie 430 lotnisk w 66 krajach i regionach wraz z partnerami code-share. Nagradzana przez Skytrax jako jedna z najbardziej punktualnych, dużych, międzynarodowych linii lotniczych i certyfikowana 5 gwiazdkami! JAL zobowiązuje się zapewniać klientom najwyższy poziom bezpieczeństwa i jakości lotów w każdym aspekcie swoich usług i dąży do tego, aby stać się jedną z najbardziej cenionych linii lotniczych na świecie.

Emirates

samolot z nietypowym malowaniem na płycie lotniska
Fot. Emirates

Linie założone w 1985 r. latające z Dubaju zaledwie dwoma samolotami. Obecnie Emirates mają flotę ponad 230 samolotów i obecnie latają do ponad 140 miejsc docelowych w ponad 80 krajach na całym świecie. Sieć Emirates stale się rozwija, z ponad 1500 lotami z Dubaju wylatujących każdego tygodnia do miejsc docelowych na sześciu kontynentach.

ANA

ANA All Nippon Airways to największa linia lotnicza w Japonii. Założona w 1952 roku obsługuje około 80 tras międzynarodowych i ponad 110 tras krajowych. ANA jest członkiem Star Alliance od 1999 roku. Program Frequent Flyer, ANA Mileage Club, ma ponad 29 milionów członków. ANA była klientem startowym i jest największym operatorem Boeinga 787.

Singapore Airlines

Singapore Airlines to jedna z najbardziej szanowanych marek turystycznych na całym świecie. To najmłodsza flota samolotów na świecie. Przewoźnik lata do miejsc docelowych obejmujących sieć rozmieszczoną na sześciu kontynentach. A załoga jest rozpoznawalna na całym świecie jako jedna z najlepszych, zapewniająca wysoki standard opieki i obsługi.

Qatar Airways

najlepsze linie lotnicze świata 2021 – Qatar Airways
Fot. Pixabay

To katarska linia lotnicza zdobyła pierwsze miejsce w rankingu Najlepsze linie lotnicze świata 2021. W stosunkowo krótkim czasie linie Qatar Airways rozrosły się do ponad 140 miejsc docelowych na całym świecie, oferując wysoki poziom usług, który pomógł przewoźnikowi stać się najlepszym na świecie. Sieć Qatar Airways obejmuje kierunki biznesowe i rekreacyjne w Europie, na Bliskim Wschodzie, w Afryce, regionie Azji i Pacyfiku, Ameryce Północnej i Ameryce Południowej.

Poznaj też Najgorsze z najlepszych linii lotniczych świata 2021! (TOP 10) Numerem 5 latałeś już na pewno

Kamila Olejarz
Kamila Olejarz
Kulturoznawca z dziennikarską pasją. Zajmuje się wideofilmowaniem. Z wielką pasją i nieukrywaną przyjemnością robi też zdjęcia . Ma niesforną cechę, która nie pozwala jej siedzieć w miejscu. Ciągle myśli o miejscach, jakie mogłaby zobaczyć na świecie. Chętnie bierze udział w różnych projektach artystycznych. Lubi spędzać aktywnie czas. A poza pracą tańczy salsę kubańską.

Podobne artykuły

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
26,895ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze