Niebo rozświetliło około 1 400 dronów! Zobacz niezwykły pokaz (film)

Taki widok robi wrażenie. W chińskim mieście Xi’an z okazji Święta Pracy wykreowano niezwykłe widowisko! Nocne niebo zarysowało blisko 1400 dronów. Cały event na żywo oglądało ok 100 000 osób!

Bezzałogowe statki powietrzne tworzyły obrazy na wysokości 260 m. A startowały z 600-letniego muru miejskiego Xi’an. Dokładna liczba dronów, które tworzyły show to 1347 i nie jest ona przypadkowa. Długość muru miasta wynosi własnie 13,74 km.

Widzowie mogli oglądać na niebie spektakl świetlny, tworzący różne postaci i napisy.

Został pobity rekord Guinnessa

Wydarzenie ustanowiło również nowy rekord Guinnessa dla największej liczby bezzałogowych statków powietrznych przebywających jednocześnie w powietrzu. Organizatorem widowiska była firma Ehang Egret.

Rekord poprzedniego roku będący dziełem firmy Intelem to 1218 dronów. Uniosły się one w powietrze w lutym 2018 r. podczas ceremonii otwarcia Zimowych Igrzysk Olimpijskich.

Widowisko trwało 13 minut. Niezwykłe, że te migoczące na niebie światełka to elektronika. Organizator pokazu mówił, że Chiny nie chcą kojarzyć się tylko z tradycją. Chcą pokazać też jak szybko rozwija się w tym kraju technologia, czytamy na tvn24.

Kamila Olejarz
Kamila Olejarz
Kulturoznawca z dziennikarską pasją. Zajmuje się wideofilmowaniem. Z wielką pasją i nieukrywaną przyjemnością robi też zdjęcia . Ma niesforną cechę, która nie pozwala jej siedzieć w miejscu. Ciągle myśli o miejscach, jakie mogłaby zobaczyć na świecie. Chętnie bierze udział w różnych projektach artystycznych. Lubi spędzać aktywnie czas. A poza pracą tańczy salsę kubańską.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
27,055ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze