Darmowe podróże po UE dla 18-latków!

Darmowe podróże po UE są inicjatywą Parlamentu Europejskiego. Od czerwca pełnoletni obywatele UE mogą ubiegać się o bezpłatny bilet Interrail pozwalający na podróż pociągiem po Europie. Dzięki niemu będą mogli przez miesiąc jeździć po 4 krajach Unii.

Akcja jest częścią programu Odkryj UE, a ten z kolei jest pomysłem unijnych aktywistów. 15 000 obywateli UE, którzy ukończą najpóźniej 1 lipca 2018 roku 18 lat, otrzymają na urodziny bilet Interrail. W założeniu mają lepiej poznać unię, języki i mieszkańców. Posłowie oczekują, że zachęcanie młodych obywateli do podróżowania po Unii Europejskiej i poznawania osób z innych krajów będzie sprzyjać rozwijaniu europejskiej tożsamości i wzmocni wspólne wartości UE.

15 000 biletów do rozdania młodym podróżnikom

Termin składanie podań na pierwszą rundę (kolejna odbędzie się jesienią) rozdania biletów zaczyna się 12 czerwca i potrwa do 26. Wybrani zostaną poinformowani o szczęśliwym losie i otrzymają tzw. Travel–Pass. Dzięki karnetowi będą mogli także na niektórych odcinkach korzystać z autobusów i promu.

Młodzi koniecznie muszą określić cel swoich podróży, a zaplanować ją najpóźniej do końca września.

O bilet Interrail można ubiegać się indywidualnie lub w grupach do pięciu osób. Łącznie w tym roku w darmową podróż po Europie ma ruszyć 20 – 30 000 młodych Europejczyków.

Od połowy maja będzie dostępna specjalna strona na Europejskim Portalu Młodzieży, a także strona na Facebooku. Tam chętni znajdą wszelkie szczegółowe informacje na temat inicjatywy. Trzeba pamiętać, że bilet Interrail nie pokrywa kosztów noclegu ani innych wydatków.

 

Kamila Olejarz
Kamila Olejarz
Kulturoznawca z dziennikarską pasją. Zajmuje się wideofilmowaniem. Z wielką pasją i nieukrywaną przyjemnością robi też zdjęcia . Ma niesforną cechę, która nie pozwala jej siedzieć w miejscu. Ciągle myśli o miejscach, jakie mogłaby zobaczyć na świecie. Chętnie bierze udział w różnych projektach artystycznych. Lubi spędzać aktywnie czas. A poza pracą tańczy salsę kubańską.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
30,791ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze