Pozostanie w domu, choć to obecnie konieczność daje się już we znaki chyba wszystkim. Pomysły na spędzanie tego czasu są coraz ciekawsze, o czym świadczą posty publikowane w social mediach. Wiele osób korzysta z darów technologii i spotyka się z przyjaciółmi online. Jedynym ratunkiem dla normalności były chociaż spacery po lesie, ale te też zakazano ze względu na bezpieczeństwo. Jeśli podobnie jak my nie możesz już wysiedzieć w domu, to zdradzimy Ci tajemnicę, gdzie możesz się wybrać, a gdzie na pewno nikt Cię nie złapie. Zapraszamy Cię w podróż prosto…z kanapy!

Na szczęście Google Arts & Culture połączyło siły z pięcioma parkami narodowymi w Stanach Zjednoczonych, abyśmy mogli cieszyć się pięknem świata przyrody, siedząc bezpiecznie na kanapie.

Poprzedni

1. Park Narodowy Kenai Fjords, Alaska

Możesz poczuć klimat tych niesamowitych widoków prawie jakbyś tam był. Wybierz się w podróż już teraz. Ta wirtualna wycieczka pozwala odkrywać lodowce, fiordy i góry lodowe na obszarze Alaski. Zejdź do lodowatej szczeliny, przepłyń kajakiem przez majestatyczne góry lodowe, a nawet zobacz, jak topnieje lodowiec i jakie skutki mają zmiany klimatu na tym zamarzniętym terenie. Kenai Fjords został utworzony 2 grudnia 1980 na powierzchni 2460 km². Park obejmuje swoim obszarem część pola lodowego Hardinga.

Fot. Phillip Sauerbeck, Unsplash
Poprzedni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here