Majestatyczne budowle, przepełnione historią, zaciekawiające legendami a czasem nawet lekko przerażające. Te mury widziały nie jedno! Dziś w poszukiwaniu niesamowitych warowni zapraszamy do naszych zachodnich sąsiadów. Poznajcie najpiękniejsze zamki w Niemczech.

Poprzedni

1. Zamek Eltz

Czy to sceneria z bajki o księżniczce uwięzionej w zamku na skale? Nie, to niezwykły zamek Eltz — jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc tego typu w Niemczech. Nazwa warowni wywodzi się od nazwiska znamienitego rodu, który niegdyś zamieszkiwał w tym miejscu.

Jak na zamek z prawdziwego zdarzenia przystało łączy się z nim legenda. Według niej, córka właściciela zamku była przeznaczona do wydania za  szlachcicowi z Braunsbergu. Na zamku Eltz odbyły się huczne zaręczyny. Podczas przyjęcia Hrabina Agnieszka odmówiła pocałunku przyszłemu mężowi. Ten urażony poprzysiągł zemstę. Jakiś czas później szlachcic najechał wraz z wasalami na Zamek Eltz. Jego obroną zajęła się Agnieszka. Niestety została trafiona przez strzałę z łuku i zmarła. Duch walecznej hrabiny, według legendy, po dziś dzień krąży po zamku.


Bajkowy zamek Eltz. Fot. Unsplash
Poprzedni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here