Najdziwniejsze prawa na świecie – top 10

Czasami słyszy się, o dziwnych prawach w innych krajach, które dla nas są nie tyle dziwne, co po prostu bez najmniejszego sensu. Specjalnie dla Was zebraliśmy te najbardziej absurdalne. Co o nich myślicie?

Lody w Alabamie

lody w ręku
Fot. Pixabay

W Alabamie zabronione jest noszenie lodów rożków w tylnej kieszeni spodni. Pamiętajcie zatem, jeśli będziecie je chcieli schować albo odłożyć na chwilę to tylko do przedniej kieszeni.

Sklep z kanapkami i Akransas

kanapki z frytkami
Fot. Pixabay

W Arkansas zabronione jest trąbienie klaksonem na… sklep z kanapkami. Prawo to obowiązuje po godzinie 21.

Odkurzanie i sąsiedztwo w Kolorado

odkurzanie podłogi
Fot. Pixabay

Jednym z dziwniejszych praw w Kolorado jest to, że nie można pożyczyć sąsiadowi, który mieszka na ścianą/w domku obok odkurzacza. Legalne jest natomiast pożyczenie odkurzacza przyjacielowi, który mieszka na końcu tej samej ulicy. I jak tu być dobrym sąsiadem w Kolorado?

Być w cieniu posągów we Włoszech

człowiek z oszczepem
Fot. Pixabay

W jednym z włoskich miasteczek, Vigevano, zabronione jest siedzenie w cieniu pomników. Można dostać za to surową karę. Prawo obowiązuje tylko w tym miasteczku.

Sprawdź tanie loty do Włoch.

Spadochron, kobiety i Floryda

Człowiek na spadochronie przed górami
Fot. Pixabay

Jak się okazuje niezamężnym kobietom zabronione jest skakanie na spadochronie w niedziele. Oczywiście w inne dni tygodnia jak najbardziej mogą skakać do woli. Takie prawo obowiązuje nie nigdzie indziej jak w Ameryce, a dokładniej na Florydzie.

Długość włosów w Tanzanii

grupa ludzi w afryce
Fot. Pixabay

W Tanzanii maksymalna długość włosów wynosi 36 cm. Mając dłuższe włosy można spodziewać się kary ze strony Państwa.

Smutasy w Idaho

smutny chłopiec w pociągu
Fot. Pixabay

W Idaho osoby chodzące smutne po ulicy mogą zostać ukarane mandatem. Wręcz nakazane jest uśmiechanie się od rana do wieczora – nie zapomnijcie o tym, w końcu to American Dream.

Samochody w Kalifornii

BMW
Fot. Pixabay

I znów wracamy na chwilę do Kalifornii. W tym amerykańskim stanie auto bez kierowcy nie może jechać szybciej niż 60 mil na godzinę. Jeśli tam mieszkacie, miejcie to na uwadze.

Trawniki w Kanadzie

rosa
Fot. Pixabay

W Kanadzie nie można podlewać trawników podczas deszczu. Jeśli Wam przyjdzie na to ochota podczas wizyty w Kanadzie, spróbujcie jakoś się powstrzymać.

Samochody na Filipinach

riksza
Fot. Pixabay

Były samochody w Ameryce, czas na samochody na Filipinach. W tym kraju samochody z rejestracją zaczynająca się od 1 lub 2 nie mogą jeździć po ulicach w poniedziałki. Samochody z 3 lub 4 z przodu – we wtorki. Te z numerem 5 lub 6 – w środy, a te z 7 lub 8 – w czwartki. Idąc dalej, samochody z 9 lub 0 na przedzie nie mogą poruszać się po drogach od piątku 7 rano do końca niedzieli.

Karolina Klemba
Karolina Klemba
Największą pasją Karoliny są podróże. Do tej pory zwiedziła 29 krajów z 4 kontynentów. Niektóre kraje zwiedziła kilka razy, ale nigdy nie wraca do tego samego miejsca. Od wielu lat zakochana w Hiszpanii, a ostatnio także w Grecji. Wielka fanka kuchni meksykańskiej i tajskiej. Od 5 lat prowadzi bloga z ciekawostkami podróżniczymi. W wolnych chwilach łapie za telefon i wyszukuje tanie loty.

Podobne artykuły

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
26,985ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze