Ludzie przecierali oczy. Niektórzy zobaczyli ten widok pierwszy raz w życiu! A wszystko przez koronawirusa

Koronawirus sparaliżował cały świat. Wszystko stanęło w miejscu, a to bez wątpienia przyczyniło się do spadku zanieczyszczenia powietrza. Szczególnie w Chinach i Indiach. Dwa miesiące temu pisaliśmy o najnowszym raporcie autorstwa IQAir AirVisual, który pokazuje, że Indie po raz kolejny znalazły się na szczycie niechlubnej światowej listy państw z najbardziej zanieczyszczonym powietrzem. Teraz w wyniku koronawirusa po raz pierwszy od 30 lat w Pendżabie można było zobaczyć Himalaje. Mieszkańcy byli w szoku.

Himalaje widziane z odległości 200 km

Jak informują zagraniczne media, mieszkańcy regionu Doaba w stanie Pendżab w Indiach mieli okazję podziwiać niezwykły widok! To niespotykane. Z odległości ponad 200 km zobaczyli wyraźnie najwyższe góry świata. Każdy chciał zatrzymać w kadrze ten widok. W związku z tym w sieci pojawiło się mnóstwo zdjęć.

Dla niektórych to był pierwszy raz w życiu, kiedy mogli w taki sposób zobaczyć Himalaje. Nie kryli zdumienia i zachwytu. Mówili, że to prawdziwy cud natury. Jak to możliwe? Zakazy związane z pandemią, a dotyczące np. funkcjonowania fabryk i transportu wpłynęły znacząco na jakość powietrza.

Indie walczą z wielkim problemem jakim jest smog. Aż 21 z 30 najbardziej zanieczyszczonych miast na świecie znajduje się właśnie w Indiach. W tym 6 z nich jest w pierwszej 10-tce. Światowa Organizacja Zdrowia informuje, że zanieczyszczenie powietrza powoduje na całym świecie około 7 milionów przedwczesnych zgonów rocznie (przez choroby układu krążenia, nowotwory i infekcje dróg oddechowych).

Redakcja
Redakcja
Tworzymy dla Was wartościowe treści już od 2006 roku. Inspirujemy do wyruszenia w podróż, otwarcia na nowych ludzi i kultury, smakowania nowych potraw i ekscytowania się pięknymi widokami. Leć i odkryj świat!

Zobacz też

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

427,346FaniLubię
33,449ObserwującyObserwuj
5,711ObserwującyObserwuj

Zobacz też