Kupujesz bilety na loty, ale płacisz później. Ta linia lotnicza już wprowadziła taką opcję!

Czy tak wygląda przyszłość kupowania biletów lotniczych? United Airlines wprowadziło możliwość kupienia biletu bez konieczności natychmiastowego płacenia za niego.

Amerykański przewoźnik lotniczy udostępnił opcję ratalnej spłaty wartości biletu. Spłata jest rozłożona w czasie na od 3 do 11 miesięcy. Usługa Uplift była już używana przez United Airlines, jednak dopiero teraz mogą z niej skorzystać wszyscy podróżni. Podczas kupowania biletu wyświetla się opcja płatności natychmiastowej lub odłożonej w czasie. Wcześniej linia lotnicza korzystała z tej usługi w przypadku United Vacations, czyli siostrzanego serwisu sprzedającego pakiety wycieczkowe. Odbiór takiej opcji wśród klientów był na tyle entuzjastyczny, że United Airlines zdecydowały się rozszerzyć ją na całą swoją działalność.

Wiceprezydent United Airlines, Praveen Sharma, powiedział:


W 2017 roku zaczęliśmy oferować usługę Uplift Pay Monthly w United Vacations i w miarę upływu czasu otrzymywaliśmy od naszych klientów świetne opinie na temat tej opcji płatności. Rozszerzenie elastycznej opcji zakupu Uplift na bilety lotnicze pozwala teraz jeszcze większej liczbie klientów podróżować po świecie i tworzyć wspomnienia, które będą trwać przez całe życie.

Nie do końca różowa opcja

Jednak płatność ratalna nie będzie dostępna automatycznie dla każdego. Najpierw trzeba będzie podpiąć swoją kartę kredytową do konta w linii lotniczej i w zależności od stanu owego konta zostanie zaoferowane odpowiednie oprocentowanie. Tym samym zostanie otwarta nowa linia kredytowa, co trzeba mieć na uwadze, bo może to obniżyć zdolność kredytową. Drugim minusem tego rozwiązania jest brak benefitów w przypadku programów frequent flier.

Podobne rozwiązanie oferują już również Spirit, Southwest Airlines i American Airlines, ale w znacznie bardziej okrojonym zakresie. Być może inne linie lotnicze również zezwolą na taki ratalny sposób płacenia za bilety lotnicze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here