Królik o imieniu Boeing spowodował alarm bombowy na lotnisku

Historie ze zwierzętami na lotniskach bywają zarówno straszne jak i zabawne. Na szczęście tym razem odrobina strachu zamieniła się w śmiech, kiedy alarm bombowy okazał się fałszywy, a jego przyczyną był… królik.

Zwierzęta lubią uprzykrzać pracę lotnisk na całym świecie. Zdarzały się już wtargnięcia na płytę lotniska przez niedźwiedzie, krokodyle, kozy a nawet małpy. W ekstremalnych przypadkach na pokładzie samolotu znaleziono fruwające ptaki, uciekające węże, a nawet pająki czy karaluchy. Tym razem przyczyną zamieszania okazało się bardzo sympatyczne zwierzątko.

Porzucona torba na lotnisku

Jednostka saperska australijskiej policji została wezwana w środę na lotnisko w Adelaide po doniesieniu o bagażu pozostawionym bez opieki w jednej z damskich łazienek. Wprowadzono typowe postępowanie jak w przypadku zagrożenia bombowego. Na szczęście okazało się, że zamiast materiałów wybuchowych saperzy znaleźli wewnątrz torby rozkosznie puszystego miniaturowego króliczka.

Królik miał na sobie czerwoną uprząż do wyprowadzania, jednak w torbie nie znaleziono żadnych danych mogących zidentyfikować właściciela futrzaka. Porzucone i lekko przestraszone zwierzę nie stanowiło rzecz jasna żadnego zagrożenia, dlatego odwołano alarm bombowy na lotnisku. Królik natomiast trafił w ręce organizacji zajmującej się ochroną zwierząt. Jak przyznała w oficjalnym oświadczeniu reprezentantka RSPCA, to pierwszy taki przypadek w historii Australii.

Futrzasty pupil o imieniu Boeing

Futrzak sprawiał wrażenie dobrze wytresowanego i garnącego się do ludzi, tym bardziej dziwi fakt jego porzucenia. Być może ktoś po prostu o nim zapomniał, choć bardziej prawdopodobna wydaje się chęć nielegalnego przemycenia zwierzęcia. Najwyraźniej ktoś w ostatniej chwili się na to nie zdecydował. Opiekunowie tymczasowi nadali królikowi imię Boeing i czekają na zgłoszenie się właściciela.

Aleksandra Ryś
Aleksandra Ryś
Redaktor Tanie-Loty.pl, prowadzi również własnego bloga podróżniczego. Z wykształcenia polonistka, z zamiłowania globtroterka. Mistrzyni wyłapywania okazji i latania za grosze. W wolnym czasie planuje kolejne wojaże.

Zobacz też

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

427,346FaniLubię
33,449ObserwującyObserwuj
5,711ObserwującyObserwuj

Zobacz też