Wczoraj na lotnisku w San Antonio w Stanach Zjednoczonych miała miejsce nietypowa sytuacja. Przewożona przez American Airlines małpa uciekła w trakcie przesiadki. Była transportowana z uniwersytetu Brown w Providence na Rhode Island do Teksasu, gdzie znajduje się największe w USA sanktuarium dla naczelnych.

Małpie figle na lotnisku

Przerażony makak o imieniu Dawkins rozpętał prawdziwy chaos. Wykorzystując zamieszanie w trakcie przesiadki, uciekł z klatki i szalał po lotnisku. Największe zamieszanie spowodował w strefie cargo, ale złapać dał się dopiero w drugim terminalu w strefie odbioru bagażów.

Makak nie spowodował większych szkód, nie miał również kontaktu z pasażerami. Nieszczęsne zwierzę musiało zostać chwilowo uśpione przez weterynarzy, co zakończyło jego ucieczkę ku wolności.

Małpa szalała po lotnisku przez 47 minut, jednak nie wpłynęło to na planowane odloty i przyloty. W specjalnym oświadczeniu American Airlines ogłosiły, że Dawkins doleciał cały i zdrowy do sanktuarium, gdzie koi nerwy w sprzyjających warunkach.

Nie pierwszy taki przypadek

Transportowanie żywych zwierząt zazwyczaj odbywa się bezproblemowo, zdarzają się jednak sytuacje niespodziewane. Tym razem przynajmniej małpa nie uciekła na pokładzie samolotu, jak to miało miejsce w trakcie lotu linii Frontier z Columbus do Las Vegas. Wtedy zwierzę spowodowało zdecydowanie więcej problemów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here