Instablogerzy podróżniczy, czyli najczęściej powtarzane motywy na zdjęciach

Przeglądasz konta podróżnicze na Instagramie? Zachwycasz się pięknymi zdjęciami i planujesz swój kolejny wyjazd sugerując się inspiracjami czerpanymi od popularnych blogerów? Cóż, za chwilę możesz poczuć się nieco rozczarowany. Wszystkie te przepiękne zdjęcia są w gruncie rzeczy… kopiami.

Podróżniczy instablogerzy najwyraźniej uwielbiają schematy. Zwłaszcza, jeśli są atrakcyjne wizualnie. Niestety, przez to większość profili tego typu wygląda w zasadzie identycznie. Pewien profil na Instagramie o nazwie insta_repeat robi zestawienia najpopularniejszych motywów na zdjęciach podróżniczych. A efekt jest zarówno zabawny, jak i nieco smutny.

Okazuje się, że wszyscy dajemy się uwieść obrazkom, które już poprzednio widzieliśmy. Odwrócona tyłem kobieta na tle pięknych krajobrazów? Kobieta w zawadiackim kapeluszu (również odwrócona tyłem na tle krajobrazu)? Zdjęcia wykonane z wnętrza namiotu? Wszystko to już było i nadal jest umieszczane w sieci – nic dziwnego, że fotografie wydają nam się dziwnie znajome.


Każde z tych zdjęć podpisane jest nawet podobnymi hashtagami i opisami. Zapewne obserwujesz zaledwie kilka tego typu kont podróżniczych, więc możliwe, że nie zauważyłeś tego trendu. Ale jeśli przyjrzeć się dokładniej zestawieniom, stale powielające się motywy stają się nieco sztuczne.

Nadal są to bez wątpienia piękne zdjęcia, jednak przestają być aż tak oryginalne, jak początkowo można by sądzić. Oto kilka najbardziej popularnych motywów na podróżniczych zdjęciach:

Person centered rowing in canoe ??PT. II #canoesofinstagram

A post shared by Insta Repeat (@insta_repeat) on

Medium shot windy hair ?‍♀️ #personaloneinthewild

A post shared by Insta Repeat (@insta_repeat) on

Standing on top of car ?????PT.I #instagramcarshot

A post shared by Insta Repeat (@insta_repeat) on

Feet in front of Horseshoe Bend ?

A post shared by Insta Repeat (@insta_repeat) on

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here