Hotelowa kwarantanna w Wielkiej Brytanii jest już pewna! Na szczęście nie będzie dotyczyć podróżujących z Polski

Obywatele Wielkiej Brytanii i mieszkańcy powracający z 22 krajów z „czerwonej listy” zostaną poddani 10-dniowej kwarantannie w kwaterach zapewnianych przez rząd, powiedział posłom Boris Johnson.

Premier powiedział, że nowe środki mają na celu zapobieganie przedostawaniu się nowych zmutowanych szczepów COVID do Wielkiej Brytanii.

Johnson przypominał, że w związku z blokadą Anglii, obecnie „nielegalne jest opuszczanie domu w celu wyjazdu za granicę w celach wypoczynkowych”. Powiedział też, że rząd „egzekwuje to w portach i na lotniskach, pytając ludzi, dlaczego wyjeżdżają i instruując ich, aby wracali do domu, jeśli nie mają ważnego powodu do podróży”.

Ogłaszając nowe wymogi dotyczące kwarantanny hotelowej, Johnson że rząd już zakazał podróżowania z krajów, „w których istnieje ryzyko znanych wariantów. Pełna lista 22 krajów z „czerwonej listy” nie została jeszcze ogłoszona, ale obejmie RPA, Portugalię i kraje Ameryki Południowej. Wejście w życie nowej polityki może zająć kilka tygodni, ponieważ nie są jeszcze gotowe miejsca, w których ta kwarantanna miałaby się odbywać.

Aby zmniejszyć ryzyko, jakie stwarzają obywatele Wielkiej Brytanii i rezydenci powracający do domu z tych krajów, mogę ogłosić, że będziemy wymagać od wszystkich przybywających osób, którym nie można odmówić wjazdu, izolowania w obiektach zapewnianych przez rząd, takich jak hotele, przez 10 dni bez wyjątku. Zostaną odebrani na lotnisku i przewiezieni bezpośrednio do kwarantanny.

Anna Pustizzi
Anna Pustizzi
Z Tanimi Lotami związana od 2010 roku. Szefowa redakcji i opiekun Społeczności. Prywatnie mama dwójki wspaniałych dzieciaków i żona pilota samolotów. Pasjonuje się dobrą kuchnią i uwielbia wyszukiwać tanie loty. Kocha polskie morze i ma słabość do włoskiej pizzy.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
26,907ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze