Chcesz zwiedzić Azję za grosze? Oto najtańsze miasta w Azji

Podróż po Azji to spełnienie marzeń niejednego podróżnika. A jak wiadomo, wcale nie musi to kosztować fortuny. Azjatyckie kraje są nadal stosunkowo tanie. A jeśli jeszcze wybierze się te miasta, gdzie gotówki zostawisz najmniej, to można zaplanować niesamowitą budżetową wyprawę po tym kontynencie.

Najnowsze dane dotyczące kosztów podróży po Azji zebrała grupa Alpha Travel. W zestawieniu brano pod uwagę uśrednioną cenę za nocleg w hostelu, dwa przejazdy komunikacją miejską, trzy tanie posiłki, wejściówkę do jednej atrakcji oraz koszt wypicia trzech piw.

Fot. Pixabay

Okazuje się, że w zestawieniu prowadzi Wietnam. Zaś najtańszym miastem jest Hanoi, gdzie na wymienione powyżej rzeczy wystarczy 18 dolarów (ok. 69 zł) dziennie. W pierwszej piątce najtańszych miast znalazło się również Ho Chi Minh (na trzecim miejscu), gdzie wystarczy 19 dolarów dziennie. Równie tanie są Laos i Mjanma (koszt jednego dnia wynosi np. w Vientiane nieco ponad 18 dolarów, zaś w Yangon 20 dolarów). Pierwszą piątkę zamyka Nepal – w Pokharze za wspomniane rzeczy zapłacić trzeba nieco ponad 20 dolarów.

Z kolei na drugim końcu azjatyckiej skali kosztów życia znalazło się… Tokio. To najdroższe azjatyckie miasto! Za nocleg w hostelu, dwa przejazdy komunikacją miejską, trzy tanie posiłki, wejściówkę do jednej atrakcji oraz trzy piwa zapłacić trzeba 75 dolarów (blisko 290 zł). Nieco taniej jest w Makau (67 dolarów) i w Hong Kongu (62 dolarów). Pierwszą piątkę najdroższych miast zamyka Singapur (56 dolarów) i Seul (49 dolarów).

Tokio
Fot. Sorasak Unsplash

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here