Magazyn Travel and Leisure przygotował listę niedrogich, zdaniem autorów, miejsc do odwiedzenia w Europie. Przy czym pomniejszanie budżetu nie ma oznaczać rezygnacji z dobrej jakości podróży. W rzeczywistości im mniej wydajesz, tym mniej jesteś odizolowany od lokalnej kultury. Ale czy w tych miejscach rzeczywiście jest niedrogo? To już wątpliwa sprawa… Pewne jest jednak to, że warto je odwiedzić.

Oczywiście, jeśli zdecydujesz się na podróż nie zapomnij przed wyjazdem sprawdzić, jakie obostrzenia jeszcze obowiązują w danym miejscu. I baw się dobrze!

Poprzedni

1. Bawaria, Niemcy

Tu można spędzić niezapomniane wakacje. Ten malowniczy region kraju może się poszczycić kilkoma bardzo ciekawymi budowlami. Wśród nich jest m.in. zamek Hohenschwangau. W miejscu obecnej warowni znajdował się kiedyś inny zamek — Schwanstein. Na jego ruinach zapoczątkowano kolejną budowę, która rozpoczęła się w 1829 roku. Wtedy to książę Maksymilian (który później został królem Maksymilianem II Bawarskim) zachwycony dogodnym położeniem i spektakularnymi widokami postanowił osiąść właśnie tutaj. Król tak bardzo polubił Hohenschwangau, że uczynił miejsce swoją letnią rezydencją i bardzo chętnie spędzał w niej czas wraz swoją małżonką Marią Fryderyką Pruską oraz dziećmi — Ludwikiem II i Otto I.

Jednak prawdziwym turystycznym magnesem Bawarii jest Neuschwanstein. To najbardziej rozpoznawalny zamek w całych Niemczech. Jest tak zniewalający, że zainspirował się nim sam Walt Disney. To właśnie ta konstrukcja posłużyła za pierwowzór słynnego zamku księżniczek. Budynek powstawał w 1869 roku jako średniowieczny zamek rycerski dla króla bawarskiego Ludwika II Wittelsbacha. Dziś w poszukiwaniu bajkowego klimatu przyjeżdżają tu co roku miliony turystów. Zamek prezentuje się piękne o każdej porze roku, za równo w otoczeniu płatków śniegu jak i żywej zieleni.


Poprzedni

4 KOMENTARZE

  1. Autor wymienił 9 najdroższych miejsc w Europie /poza Budapesztem /. Paryż i jedzenie w południe ha ha ha ha ha. Apulia tania i Rzym, chyba był tam 20 lat temu. Dalmacja droższa od Włoch, nie wspomnę o Porto w ostatnich 3-5 latach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here