Budapeszt jest jednym z piękniejszych miast Europy. Malowniczo usytuowany nad brzegiem Dunaju, przyciąga wielu turystów. Kiedy jednak zwiedzisz już stolicę Węgier, warto wybrać się również poza miasto. Zatem gdzie pojechać poza Budapeszt? Jakie są atrakcje turystyczne w pobliżu Budapesztu?

Do samego Budapesztu bez problemu dolecisz z Polski. Z Warszawy tę trasę obsługuje Wizz Air, z Krakowa i Gdańska LOT. Warto polecieć na dłużej niż weekend, bo samo miasto ma wiele do zaoferowania, a okolica również obfituje w atrakcje.

Poleć do Budapesztu

1Esztergom (Ostrzyhom), twierdza na wzgórzu

Fot. Shutterstock

To jedno z najstarszych miast na Węgrzech. Esztergom znajduje się tuż przy granicy ze Słowacją. Warto się tam wybrać ze względu na największą bazylikę w tym kraju. Budynek wybudowano nad stromym brzegiem Dunaju. Rozciąga się z niego piękny widok na wszystkie strony świata. Na kopułę prowadzą liczne kręte schody, które mogą sprawić kłopot osobom cierpiącym na klaustrofobię.

Do Esztergom można dostać się bezpośrednio z Budapesztu pociągiem, autobusem lub… rzeką. Podróż statkiem trwa około 90 minut. To jedna z najbardziej malowniczych tras na Dunaju. Po drodze można zobaczyć Wyszehrad wraz z jego twierdzą i naturalne piękno przyrody doliny Dunaju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here