Zmiana zasad wjazdu do Włoch!

Od dzisiaj 16 stycznia zmieniają się zasady wjazdu do Włoch. Dla podróżnych z Polski nie będzie już wymagana 14-dniowa kwarantanna jeśli przedstawi się negatywny wynik testu na Covid-19.

Stan wyjątkowy we Włoszech został przedłużony do dnia 30 kwietnia 2021 roku. Do 15 lutego 2021 obowiązuje zakaz przemieszczania się między regionami/prowincjami autonomicznymi, z wyłączeniem uwiarygodnionych potrzeb zawodowych, sytuacji wyższej konieczności, względów zdrowotnych, powrotu do miejsca zamieszkania.​​​

Osoby przyjeżdżające do Włoch z terytorium Polski w dniach 16 stycznia – 05 marca 2021 mają obowiązek przedstawienia oświadczenia (autodichiarazione) oraz negatywnego wyniku testu wymazowego (molekularnego lub antygenowego) wykonanego w ciągu 48 h przed przekroczeniem granicy Włoch. W razie jego braku osoba przyjeżdżająca do Włoch musi poddać się 14-dniowej kwarantannie.


Ponadto, należy zawsze brać pod uwagę dodatkowe obostrzenia lokalne i regionalne wynikające z podziału Włoch na 3 strefy:żółtą, pomarańczową i czerwoną. Nie ma możliwości turystycznego wjazdu do stref pomarańczowej i czerwonej.

Osoby, które przebywały lub przejeżdżały przez terytorium Wielkiej Brytanii lub Irlandii Północnej w ciągu ostatnich 14 dni nie mogą wjechać na terytorium Włoch.

3 KOMENTARZE

  1. ABY WSZYSTKICH WYSZCZEPIC .TEMU DO 30 KWIETNIA.ZAKAZ NORMALNEGO ZYCIA….A WIRUSA NIE MA…..GRYPA GDZIE SIE PODZIALA.JEST TERAZ W KOSMOSIE!!!!!.

  2. Czy osoba ktora sie zaszczepila przeciv Covid,ale bez wyniku tamponu moze wjechac do Wloch bez odbycia kwarantanny??dziekuje za odpowiedz.pozdrawiam Halina Raducha

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here