Wszyscy już mają serdecznie dość tej całej pandemii. Nic dziwnego, raczej nikt nigdy by nie powiedział, że coś jest w stanie zatrzymać podróże. Niestety kolejne państwa Europy przedłużają ograniczenia lub wprowadzają nowe, by powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa. Jak to wygląda w poszczególnych krajach?

Poprzedni

1. Francja

Premier Francji Jean Castex ogłosił w czwartek wydłużenie o dwie godziny obowiązującej w całym kraju godziny policyjnej. Od soboty Francuzi między godz. 18 a 6 rano będą mogli opuszczać domy tylko z uzasadnionych powodów, jak praca, wizyta u lekarza czy ważne przyczyny rodzinne. Znajdując się w tym czasie w przestrzeni publicznej, należy mieć przy sobie specjalne zaświadczenie, w którym podaje się swoje dane i powód, dla którego przebywa się poza miejscem zamieszkania. Przedłużona godzina policyjna ma obowiązywać przez co najmniej 15 dni. Castex zapowiedział, że rząd nie planuje na razie kolejnej całkowitej kwarantanny, ale jeżeli sytuacja epidemiczna się pogorszy, zostanie ona niezwłocznie wprowadzona. Francuski rząd chce uniknąć zamykania szkół, dlatego zaostrzono przepisy sanitarne w placówkach oświatowych; przeprowadzane będą też masowe badania uczniów na obecność koronawirusa. Castex już wcześniej poinformował, że bary i restauracje pozostaną zamknięte co najmniej do połowy lutego. Zamknięte są również kina, teatry, muzea i siłowni


wieża eiffla paryż francja
fot. Shutterstock
Poprzedni

6 KOMENTARZE

  1. Francuzi już dawno dali sobie założyć kaganiec. Jak połowa Zachodu. Gdzie była Unia Europejska co zawzięcie walczy o prawa człowieka i o wszystkie atesty jak żółte kamizelki były pałowane? Jaka jest różnica między tłumieniem zamieszek w HK a FR, gdy te pierwsze zostały potępione przez UE?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here