Złe wieści dla Polaków! Czarnogóra zmienia zasady wjazdu

Do dzisiaj Czarnogóra była jednym z tych krajów, które nie wymagały od turystów z Polski żadnych dokumentów dotyczących Covid. Granice były otwarte, a wjazd do kraju na wakacje był bezproblemowy. Niestety to zmieniło się dzisiaj.

Władze Czarnogóry zaostrzyły zasady wjazdu do kraju od dzisiaj. Niestety dla turystów są to fatalne wieści. Podróżni chcący wjechać do Czarnogóry, muszą przedstawić jeden z dokumentów:zaświadczenie o negatywnym wyniku testu na Covid-19, zaświadczenie o byciu zaszczepionym lub zaświadczenie potwierdzające, że jesteśmy „ozdrowieńcami”.

Ciekawe jest to, że odnośnie szczepienia, wystarczy być zaszczepionym tylko jedną dawką. Władze Czarnogóry nie wymagają zaświadczenia o pełnym zaszczepieniu.

Jakie testy są akceptowalne?

Podróżni mają do wyboru 2 testy. Akceptowany jest negatywny wynik testu PCR, ale nie starszy niż 72 godziny. Do kraju mogą też wjechać osoby, które mają negatywny wynik szybkiego testu antygenowego, który nie jest starszy niż 48 godzin.

Co w przypadku braku jednego z tych dokumentów? Czeka nas wtedy 14-dniowa kwarantanna (samoizolacja), z której zwolni nas dopiero po szóstym dniu od wjazdu do Czarnogóry, pod warunkiem uzyskania negatywnego wyniku testu PCR.

Jeśli jesteście zaszczepieni, to Czarnogóra wciąż jest dla Was otwarta bez ograniczeń. Tanie loty do Podgoricy znajdziecie w naszej wyszukiwarce.

Anna Pustizzi
Anna Pustizzi
Z Tanimi Lotami związana od 2010 roku. Szefowa redakcji i opiekun Społeczności. Prywatnie mama dwójki wspaniałych dzieciaków i żona pilota samolotów. Pasjonuje się dobrą kuchnią i uwielbia wyszukiwać tanie loty. Kocha polskie morze i ma słabość do włoskiej pizzy.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
26,781ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze