Wybierasz się do Grecji lub na Cypr? Bez tego nie przekroczysz granicy

Wakacje w tym roku są nieco utrudnione. Z każdym wyjazdem łączą się konkretne obostrzenia, do których trzeba się dostosować. Jeśli myślisz lub już planujesz wyjazd do Grecji lub na Cypr, wiedz, że będzie Ci potrzebny specjalny kod QR.

Nowa decyzja rządu

Jak informuje wprost.pl, nową decyzją rządów obu krajów jest obowiązek uzyskania przez turystów kodu QR. Bez niego nie będzie możliwe przekroczenie granicy, a dzięki niemu służby zdobędą wiele informacji na temat podróżnych i będą w stanie wydawać decyzje o konieczności lub nie, poddaniu turysty badaniu na koronawirusa.

Co najmniej 48h przed przyjazdem do Grecji i na Cypr musisz wypełnić formularz Passenger Locator Form dotyczący Twojego miejsca pobytu. Konkretnie będziesz musiał podać miejsce przekroczenia granicy, adres w Grecji, pod którym zamierzasz przebywać, a także czas pobytu w innych krajach.

Kiedy wypełnisz opisywany formularz, system nada Ci wymagany kod QR. Musisz go wydrukować albo zapisać w telefonie.

W krajach tych możesz spędzić wakacje bez kwarantanny. Jedynym warunkiem jest posiadanie kodu. Na miejscu musisz tylko przestrzegać zasad utrzymania dystansu społecznego i nosić maseczkę.

3 KOMENTARZE

  1. A w Turcji takich durnot nie trzeba. Z Turcji działa połączenie promowe na Losbos bez tych debilizmów, a stąd są już promy do każdego większego portu.

  2. to faza przejsciowa przed czipami,beda zawezac ,potem kod do sklepu,ina poszczegolne zony,(podworko,las itp) ostepluja wszystkich

  3. Jeszcze do piątku można było wypełnić to na lotnisku teraz tylko przez internet i to dwa dni przed wylotem !!! Kompletna paranoja ! W momencie zakupu biletu była informacja ze można na lotnisku teraz jestem dzień przed wylotem i zmiana zasad a wypełnić wniosku już nie można ! Brawo Grecja ! Brawo Lot . Nie chcą mnie wpuścić na pokład … koszmar

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here