Te kraje ogłaszają nową kwarantannę

Drugą kwarantannę od 5 lipca na co najmniej 2 tygodnie ogłosiły władze Kazachstanu. Wszystko z powodu wzrostu liczby infekcji SARS-CoV-2. Nowe ograniczenia wprowadzono sześć tygodni po złagodzeniu poprzednich restrykcji w tym środkowoazjatyckim kraju.

Nowa kwarantanna

Prezydent Kasym-Żomart Tokajew napisał na Twitterze, że rząd przedstawił plan ponownego wprowadzenia kwarantanny od 5 lipca na okres 14 dni. Dodał, że ta nowa kwarantanna może być w razie potrzeby przedłużona.

W poniedziałek prezydent Tokajew podczas wideokonferencji z urzędnikami największych miast udzielił im reprymendy, twierdząc, że ich wysiłki są „niewystarczające”. Zażądał od nich zgromadzenia znacznej ilości leków oraz wygospodarowania łóżek szpitalnych, które mogą być potrzebne podczas drugiej fali zachorowań.


Szwajcaria wprowadza 10-dniową kwarantannę

Szwajcaria wprowadza obowiązkową kwarantannę dla przyjezdnych z niektórych krajów. Ma to zapobiec coraz szybszemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa, obserwowanemu od kilku tygodni w Szwajcarii.
Szwajcarski minister zdrowia Alain Berset wyjaśnił na konferencji prasowej, że Federalny Urząd Zdrowia Publicznego będzie publikował i aktualizował listę krajów, z których podróżni wjeżdżający do Szwajcarii będą musieli przejść kwarantannę przez 10 dni. Jako przykład podał Szwecję, gdzie liczba zachorowań jest nadal bardzo wysoka.

Liczba zakażeń koronawirusem w Szwajcarii gwałtownie wzrosła od połowy czerwca, osiągając w środę rekordowy poziom 137 nowych przypadków, podczas gdy pod koniec maja w kraju tym codziennie stwierdzano 10-20 nowych infekcji. Rząd szwajcarski stoi na stanowisku, że coraz szybsze rozprzestrzenianie się koronawirusa rozpoczęło się po otwarciu granic, co miał miejsce w zeszłym miesiącu.

Od najbliższego poniedziałku wprowadzony zostanie także nakaz noszenia maseczek w środkach transportu publicznego. Szef resortu zdrowia przyznał, że w jego kraju zrobiono błąd, nie stosując wcześniej tego środka zapobiegawczego, podobnie jak to było w innych krajach.

źródło: PAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here