Wszyscy zaczęli uciekać z lotniska, kiedy zobaczyli jaką pamiątkę rodzina chciała zabrać z wakacji (film)

Wiele razy pisaliśmy, że pasażerowie potrafią zaskoczyć pracowników lotniska, kiedy okazuje się, co chcą przewieźć w swoim bagażu. Nawet pamiątki z wakacji nie zawsze są trafione, a nawet legalne. Może pamiętasz historię Polaka, któremu groziło do 5 lat więzienia, za to co chciał zabrać z wakacji do domu. Lepiej wcześniej sprawdzić jakie pamiątki z podróży można ze sobą wziąć. Tym razem kłopotu sobie i innym podróżnym narobiła amerykańska rodzina wracająca z wakacji w Izraelu. Kiedy podczas kontroli bezpieczeństwa okazało się, że w ich bagażu jest niewybuch wszyscy w panice zaczęli wybiegać z lotniska. Do sieci trafiło nagranie.

Jak informuje Radio Zet, sytuacja miała miejsce w największym porcie lotniczym Izraela – Ben Guriona w Tel Awiwie. Nikomu by raczej nie przyszło do głowy, że ktoś będzie chciał zabrać ze sobą na pokład samolotu niewybuch, który znalazł podczas urlopu. A jednak…

Rodzina znalazła niewybuch podczas wycieczki po Wzgórzach Golan (to miejsce zaciętych walk podczas izraelsko-arabskiej wojny sześciodniowej stoczonej pomiędzy Izraelem a Egiptem, Jordanią i Syrią w 1967 roku). Pracownicy lotniska natychmiast zarządzili ewakuację! Na wideo widać nie tylko, jak pasażerowie w panice uciekają z lotniska, ale także takich którzy leżą na podłodze i chowają się pod stołami.  Wszyscy krzyczeli.

Odbyła się procedura bezpieczeństwa. Wszyscy zapamiętają ten dzień na pewno na długo. Podróżni zostali ponownie wpuszczeni do terminalu pasażerskiego, kiedy okazało się że nic nikomu nie grozi. Jeden mężczyzna doznał obrażeń podczas próby ucieczki przez taśmę bagażową. 

Pocisk zabezpieczono, a rodzinę przesłuchano. Kiedy stwierdzono, że nie stanowią zagrożenia, mogli wejść na pokład i wrócić do domu.

Kamila Olejarz
Kamila Olejarz
Kulturoznawca z dziennikarską pasją. Zajmuje się wideofilmowaniem. Z wielką pasją i nieukrywaną przyjemnością robi też zdjęcia . Ma niesforną cechę, która nie pozwala jej siedzieć w miejscu. Ciągle myśli o miejscach, jakie mogłaby zobaczyć na świecie. Chętnie bierze udział w różnych projektach artystycznych. Lubi spędzać aktywnie czas. A poza pracą tańczy salsę kubańską.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
26,890ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze