Wszyscy kochają ten kierunek! Turyści nie zjawią się tu jednak wcześniej niż jesienią

Już pod koniec marca Organizacja Turystyczna Wysp Kanaryjskich Promotur Turismo de Canarias wystartowała z kampanią promocyjną. Krótki filmik przetłumaczono na 11 języków (hiszpański, angielski, niemiecki, włoski, francuski, norweski, holenderski , szwedzki, polski, rosyjski i chiński). Można go zobaczyć w mediach społecznościowych i na YT. Organizacja turystyczna przypomina, że kiedy wróci normalność, Wyspy Kanaryjskie powitają turystów z otwartymi rękami. I chociaż Hiszpania 1 lipca przywróci swobodny ruch turystyczny, to jednak rząd nie przewiduje, by turyści z zagranicy zjawią się przed jesienią!

Do zobaczenia Wyspy Kanaryjskie!

Nie wyobrażaliśmy sobie, że opublikujemy kiedyś taką wiadomość, ale musimy Wam powiedzieć „Do zobaczenia”. Czynimy to ze zmartwieniem, ale także z pragnieniem i pewnością, że − szybciej niż nam się wydaje − przywitamy się ponownie ogromnym „HOLA”. ?

Opublikowany przez Wyspy Kanaryjskie Wtorek, 17 marca 2020

Nie spodziewają się turystów

Mimo, że minister transportu Hiszpanii – José Luis Ábalos deklarował, że turyści zjawią się tu już w czerwcu, to jednak realia zdają się temu przeczyć i rząd jest innego zdania. Minister nawet deklarował zniesienie 14-dniowej kwarantanny dla wszystkich przyjeżdżających z zagranicy (jak tylko kraj zniesie stan zagrożenia epidemiologicznego, który obecnie będzie trwał do 7 czerwca), co spotkało się z pozytywną oceną Ministerstwa Turystyki Wysp Kanaryjskich.

To wszystko jednak nie oznacza jeszcze, że ludzie od razu wybiorą się w podróż. Rząd jeszcze nie przygotował procedur działania dla hiszpańskich lotnisk i linii lotniczych, jednak Wyspy Kanaryjskie zrobią wszystko, aby stać się bezpiecznym kierunkiem dla odwiedzających. Rządzący nie ukrywają jednak, że tego samego będą oczekiwać od państw, z których turyści będą przybywać.


Wiadomo, że powrót turystyki zależy od wielu czynników. Hotelarze jednak zapowiadają, że nie ruszą z działalnością, dopóki nie zjawi się tak wielu turystów, aby im się to opłacało.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here