Tutaj do końca sierpnia nie dostaną się turyści ani nie ruszy ruch lotniczy

Czekasz zniecierpliwiony aż rząd wznowi ruch lotniczy w Polsce? Jest kraj na świecie, który nałożył bardziej restrykcyjne zakazy podróżowania wywołując globalne oburzenie. To Argentyna. Tutaj władze zabroniły sprzedaży biletów lotniczych aż do września. A teraz podobne informacje pochodzą z Kolumbii, gdzie do końca sierpnia zakazany jest ruch lotniczy w przestrzeni powietrznej tego kraju. Co za tym idzie, Kolumbia będzie niedostępna dla turystów co najmniej do tego samego czasu.

Kolumbia za Argentyną

Jak informuje agencja Reuters, Kolumbia podążyła śladami Argentyny i nałożyła jeden z najcięższych zakazów dotyczących podróży na świecie w celu zwalczania koronawirusa, czyli wstrzymania międzynarodowego ruchu lotniczego do 31 sierpnia br. Informacje potwierdziła minister transportu Angela Maria Orozco:

Do 31 sierpnia nie spodziewamy się wznowienia międzynarodowych podróży lotniczych ani ponownego otwarcia granic lądowych.

Przewoźnicy mają obowiązek niezwłocznego wycofania ze sprzedaży takich połączeń.

Ameryka Łacińska nałożyła surowsze ograniczenia podróży w celu zwalczania koronawirusa niż większość regionów. Oprócz Kolumbii i Argentyny, Peru, Ekwador, Salwador i Panama również uziemiły wszystkie loty i w miarę rozprzestrzeniania się choroby wielokrotnie przedłużały te zakazy. Loty towarowe są dozwolone.

Decyzja Kolumbii jest ciosem dla największego przewoźnika – Avianki, który w tym miesiącu złożył wniosek o ogłoszenie upadłości. Linie lotnicze oświadczyły, że rząd nie powiadomił ich o nowym zakazie. Avianka wcześniej miała nadzieję wznowić latanie w czerwcu. Przewoźnik znajduje się w ciężkiej sytuacji. Obsługuje tylko loty towarowe, ale stanowią one niewielki procent przychodów firmy.

Redakcja
Redakcja
Tworzymy dla Was wartościowe treści już od 2006 roku. Inspirujemy do wyruszenia w podróż, otwarcia na nowych ludzi i kultury, smakowania nowych potraw i ekscytowania się pięknymi widokami. Leć i odkryj świat!

Podobne artykuły

4 KOMENTARZE

  1. Coś jest Pani nie doinformowana, mój kolega poleciał z Warszawy na ślub swojego syna 3 tygodnie temu. Ma oczywiście paszport izraelski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
26,922ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze