Wkrótce zmieni się przestrzeń wokół Wieży Eiffla! Nie do poznania!

Jedno z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji na świecie zmieni swe oblicze. Do 2024 r. przestrzeń wokół Wieży Eiffla w Paryżu będzie wyglądać zupełnie inaczej.

Zmiany na lepsze

Co się zmieni? Paryż planuje stworzenie ogromnego ogrodu miejskiego wokół Wieży Eiffla. Urzędnicy przedstawili niedawno plany przeprojektowania przestrzeni przy tej znanej atrakcji tak, aby była przyjazna dla pieszych. Obecnie obszar wokół wieży to natężony ruch drogowy, ale nowy plan rozwiąże ten problem. Konkurs na aranżację ogrodu wygrała wielokrotnie już nagradzana londyńska firma skupiająca najlepszych architektów krajobrazu – Gustafson Porter + Bowman.

Każdego roku 30 milionów osób odwiedza tę paryską atrakcję, która niedawno obchodziła 130. urodziny. Nowy plan sprawi, że most nad Sekwaną – Pont d’Iéna – będzie wolny od samochodów (wyłączając pojazdy ratunkowe). Zostanie utworzona trasa spacerowa i rowerowa. No i powstanie wspomniany już piękny ogród, dwa nowe place publiczne o nazwie Place de Varsovie i Place Branly oraz odrestaurowany park. Pierwsza faza projektu, obejmująca obszar o powierzchni 54 hektarów, ma zostać ukończona do 2023 r. Władze chcą zdążyć na Letnie Igrzyska Olimpijskie, które w 2024 roku odbędą się w Paryżu.

Projekt pochłonie 72 mln EUR! W całości zostanie sfinansowany ze sprzedaży biletów na wieżę. Dodanych zostanie więcej fontann i drzew, aby zapewnić cień i ochłodzić teren, a także więcej kas biletowych, kiosków i przechowalni bagażu dla odwiedzających. Nie pozostaje nic innego jak czekać i już planować podróż do Paryża.

Kamila Olejarz
Kamila Olejarz
Kulturoznawca z dziennikarską pasją. Zajmuje się wideofilmowaniem. Z wielką pasją i nieukrywaną przyjemnością robi też zdjęcia . Ma niesforną cechę, która nie pozwala jej siedzieć w miejscu. Ciągle myśli o miejscach, jakie mogłaby zobaczyć na świecie. Chętnie bierze udział w różnych projektach artystycznych. Lubi spędzać aktywnie czas. A poza pracą tańczy salsę kubańską.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
26,989ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze