Wiemy kiedy niebiańska plaża w Tajlandii znowu zostanie otwarta dla turystów!

Popularność filmu Niebiańska plaża oraz książki, na podstawie której film został nakręcony, sprawiła, że codziennie Maya Bay odwiedzało do 5000 turystów. Ta olbrzymia liczba ludzi zaczęła niepokoić władze, które obawiały się nieodwracalnych zmian w środowisku. Zamknięcie plaży na kilka miesięcy w roku miało pomóc wrażliwej rafie koralowej odzyskać równowagę. Władze początkowo twierdziły, że plaża zostanie zamknięta na 4 miesiące, jednak termin ponownego otwarcia był już wielokrotnie odraczany.

Niebiańska plaża zostanie otwarta dla turystów

Plaża Maya Bay na wyspie Koh Phi Phi Leh została zamknięta dla turystów w czerwcu 2018 roku. W październiku 2018 roku tajlandzki Departament Parków Narodowych, Ochrony Przyrody i Ochrony Roślin (DNP) ogłosił, że zatoka pozostanie zamknięta na czas nieokreślony. Zmieni się to, gdy zasoby naturalne odzyskają dobrą kondycję. Głównym powodem zamknięcie plaży była właśnie ochrona raf koralowych, których prawie 80 proc. zostało zniszczonych.

Thon Thamrongnawasawat, doradca Departamentu Parków Narodowych, powiedział w czwartek, że zakaz zwiedzania zostanie przedłużony do połowy 2021 roku. Czy to dobry pomysł? Zobaczymy. Po jej ponownym otwarciu zostaną wprowadzone środki ostrożności, tj. ograniczenie liczby codziennych gości czy też zakazanie parkowania łodzi na wodach zatoki. Warto pamiętać o świadomej turystyce. Jeśli jak najszybciej nie zadbamy o bioróżnorodność naszej planety i naturalne cuda, wszystko szybko zniknie… Mówi się, że ludzie wywołali na ziemi szóste masowe wymieranie.

Kamila Olejarz
Kamila Olejarz
Kulturoznawca z dziennikarską pasją. Zajmuje się wideofilmowaniem. Z wielką pasją i nieukrywaną przyjemnością robi też zdjęcia . Ma niesforną cechę, która nie pozwala jej siedzieć w miejscu. Ciągle myśli o miejscach, jakie mogłaby zobaczyć na świecie. Chętnie bierze udział w różnych projektach artystycznych. Lubi spędzać aktywnie czas. A poza pracą tańczy salsę kubańską.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
26,989ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze