Bangkok nazywany jest przez niektórych miastem grzechu. Dużo w tym racji bo zgrzeszyć można tu dosłownie na setki sposobów. Niektórzy zostają tu na kilka dni, inni chętnie spędziliby tu całe swoje życie. Bangkok to miasto skrajności – zakochasz się od pierwszej minuty, albo szczerze znienawidzisz to miejsce. Dziś o 11 rzeczach, które powinieneś zrobić w Bangkoku i samodzielnie zdecydować jaka relacja połączy Cię ze stolicą Tajlandii.

Poprzedni

1. Przejedź się Tuk Tukiem

Tuk tuki dodają stolicy Tajlandii niewątpliwie dużo kolorytu. Małe trójkołowe pojazdy, które z powodzeniem zastępują taksówki na krótszych dystansach są wielką atrakcją dla turystów. Nazwa tuk tuk pochodzi od charakterystycznego dźwięku, który wydają silniki dwusuwowe.

Niektórzy uważają, że taka jazda ulicami Bangkoku to czyste szaleństwo. My jednak sądzimy, że to obowiązkowa atrakcja. Być w Tajlandii i nie przejechać się tuk tukiem? Nie do pomyślenia!

Należy jednak pamiętać o targowaniu się. Tajowie doskonale znają ceny za przejazd na poszczególnych trasach, ale turysta prowokuje często do zawyżania stawki. Nie bójmy się negocjować. Początkowa cena, po kilku minutach może spaść o połowę, a nawet więcej.


blank
Fot. Pixabay
Poprzedni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here