Niebiańska plaża w Tajlandii wciąż zamknięta dla turystów. Znamy powód

Tajlandia słynie ze swoich rajskich plaż i fantastycznych ukrytych zatoczek. Jednym z najbardziej znanych miejsc jest Maya Bay na wyspie Koh Phi Phi Leh. Popularność przyniósł jej film z Leonardo DiCaprio z 2000 roku. Jednak ten sukces stał się również przyczyną poważnych problemów dla środowiska przez co władze Tajlandii zdecydowały się zamknąć plażę od czerwca do września tego roku. Okazało się jednak, że ten termin się przedłuży…

Wciąż nie skorzystasz z uroków Maya Bay

We wrześniu to niezwykłe miejsce miało zostać ponownie otwarte dla turystów. Wiemy jednak, że ten termin niestety znowu się przesunie. 

To już teraz! Niebiańska plaża w Tajlandii zamknięta dla turystów

Wczoraj tajlandzki Departament Parków Narodowych, Ochrony Przyrody i Ochrony Roślin (DNP) ogłosił, że zatoka pozostanie zamknięta na czas nieokreślony. Zmieni się to, gdy zasoby naturalne odzyskają dobrą kondycję. Głównym powodem zamknięcie plaży była właśnie ochrona raf koralowych, których prawie 80 proc. zostało zniszczonych.

Trzy inne wyspy w pobliżu Phuket również zostały zamknięte dla turystów. W zeszłym roku dodatkowo miała miejsce zakrojona na szeroką skalę akcja oczyszczania oceanu ze śmieci. Na wielu plażach Tajlandii wprowadzono również zakaz palenia papierosów.

Kamila Olejarz
Kamila Olejarz
Kulturoznawca z dziennikarską pasją. Zajmuje się wideofilmowaniem. Z wielką pasją i nieukrywaną przyjemnością robi też zdjęcia . Ma niesforną cechę, która nie pozwala jej siedzieć w miejscu. Ciągle myśli o miejscach, jakie mogłaby zobaczyć na świecie. Chętnie bierze udział w różnych projektach artystycznych. Lubi spędzać aktywnie czas. A poza pracą tańczy salsę kubańską.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
27,018ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze