Wielka Brytania znosi wszystkie obostrzenia! Koniec z testami także dla niezaszczepionych!

Już w piątek rano zniesione będą ostatnie pozostające w mocy wymogi dla podróżnych wjeżdżających do Wielkiej Brytanii, które wprowadzono z powodu pandemii Covid-19. Dotyczy to też niezaszczepionych!

Zmiany ogłosił w poniedziałek brytyjski minister transportu Grant Shapps.

Wszystkie pozostałe covidowe wymogi podróżne, w tym formularz lokalizacji pasażera i testy dla wszystkich przylatujących, zostaną zniesione w przypadku podróży do Wielkiej Brytanii od godz. 4 rano 18 marca. Zmiany te są możliwe dzięki programowi szczepień i oznaczają większą swobodę przed Wielkanocą – napisał Shapps

Wymogi dla podróżnych w związku z pandemią Covid-19 i tak są obecnie łagodne, zwłaszcza w przypadku osób zaszczepionych. Od 11 lutego jedynym obowiązkiem, jaki mają one, jest wypełnienie formularza lokalizacyjnego. Natomiast niezaszczepieni muszą pokazać negatywny wynik testu na obecność koronawirusa – PCR lub antygenowego – który został wykonany w ciągu dwóch dni przed przyjazdem do Wielkiej Brytanii oraz wykonać jeden test typu PCR dwa dni po przyjeździe. Ale przed 11 lutego niezaszczepieni musieli wykonywać test przed przyjazdem, dwa testy po przyjeździe i odbywać 10-dniową kwarantannę.

Źródło: PAP/Twitter

Anna Pustizzi
Anna Pustizzi
Z Tanimi Lotami związana od 2010 roku. Szefowa redakcji i opiekun Społeczności. Prywatnie mama dwójki wspaniałych dzieciaków i żona pilota samolotów. Pasjonuje się dobrą kuchnią i uwielbia wyszukiwać tanie loty. Kocha polskie morze i ma słabość do włoskiej pizzy.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
26,890ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze