Wakacje zagrożone? Kontrolerzy zapewniają, że nie chcą kolejnego kryzysu

„Niestety PAŻP wycofuje się z porozumień. Wakacji nie będzie” – Te słowa Anny Garwolińskiej, pełnomocniczki Związku Zawodowego Kontrolerów Ruchu Lotniczego wywołały zamieszanie i burzę w mediach. Na szczęście PAŻP i kontrolerzy zapewniają, że nie chcą kolejnego kryzysu na polskim niebie.

Wypowiedź Anny Garwolińską dla portalu money.pl wprowadziła dużo nerwowości. Pansa odpiera zarzuty i 20 czerwca wydała oświadczenie.

Kierownictwo Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej wyraża zdumienie w związku z oświadczeniem Anny Garwolińskiej, pełnomocniczki Związku Zawodowego Kontrolerów Ruchu Lotniczego, która stwierdziła w rozmowie z portalem money.pl: „Niestety PAŻP wycofuje się z porozumień. Wakacji nie będzie”.

Przytoczona wypowiedź jest nieprawdziwa. PAŻP nie wycofuje się z porozumień, nie miała i wciąż nie ma takiego zamiaru. Dotąd sądziliśmy, że także ZZKRL jest zainteresowany wdrażaniem ustaleń negocjacyjnych a nie podgrzewaniem nastrojów opinii publicznej.

Z tego właśnie powodu niepokojący wydaje się ton stanowiska Pani Garwolińskiej przytoczonego przez money.pl. Stwierdzenie: „Wakacji nie będzie” trudno zinterpretować inaczej niż jako próbę zaognienia sytuacji uprzednio ustabilizowanej w toku długotrwałych, żmudnych negocjacji między Kierownictwem PAŻP a ZZKRL.

Kryzys zażegnany?

Kontrolerzy i PAŻP na wczorajszym spotkaniu ponownie wznowili rozmowy.

Dzisiaj do naszej redakcji wpłynęło oświadczenie i deklaracja Związku Zawodowego Kontrolerów Ruchu Lotniczego:

Robimy wszystko, żeby uniknąć powtórki z kryzysu z początku maja. Nie rezygnujemy równocześnie z odbudowania bezpieczeństwa na polskim niebie i sprawiedliwych zasad funkcjonowania Agencji.

W oświadczeniu czytamy także:

W ostatnim tygodniu prowadzone rozmowy nie miał odpowiedniej dynamiki i w niektórych obszarach zmierzały w złym kierunku, niezgodnym z wcześniejszymi ustaleniami między stronami. Z optymizmem przyjęliśmy jednak powtórne zaangażowanie osobiste Pani Prezes Anita Oleksiak, dzięki temu rozmowy nabrały realnego wymiaru.

Źródło: ZZKRL/PANSA

Anna Pustizzi
Anna Pustizzi
Z Tanimi Lotami związana od 2010 roku. Szefowa redakcji i opiekun Społeczności. Prywatnie mama dwójki wspaniałych dzieciaków i żona pilota samolotów. Pasjonuje się dobrą kuchnią i uwielbia wyszukiwać tanie loty. Kocha polskie morze i ma słabość do włoskiej pizzy.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
28,371ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze