Uważaj na oszustów! W Rzymie właśnie złapano sprytnego rzezimieszka

Za chwilę wakacje. Miliony osób już nie mogą doczekać się upragnionego odpoczynku. Przy tej całej radości z podróży, pamiętaj jednak, że wakacje to też świetny czas żniw dla złodziei i wszelkiej maści oszustów. Jeszcze sezon dobrze się nie zaczął, a w Rzymie już schwytano rzezimieszka, który chciał wykorzystać naiwność i niewiedzę turystów.

Sprzedawał zużyte bilety autobusowe jako karty wstępu do Koloseum. Zapytasz jak to możliwe? Czy ludzie są naprawdę tacy naiwni?

Włoskie media przestrzegają, że zagraniczni turyści muszą zachowywać w Wiecznym Mieście szczególną czujność. Złodzieje działają zwłaszcza w obszarach największych skupisk turystów czyli w okolicach zatłoczonych zabytków czy placów.

Często wykorzystują niecierpliwość obcokrajowców, którzy muszą wystać długie kolejki, aby zobaczyć wyjątkowe, słynne miejsca. Zazwyczaj proponują im sztuczki polegające na ominięciu kolejek. To jednak od razu powinno brzmieć dla Ciebie podejrzanie.

Widok na Rzym i Koloseum
Fot. Shutterstock

Bilety sprzedawał za 17 euro

Karabinierzy w cywilu zatrzymali na gorącym uczynku 57-letniego mieszkańca Rzymu, który przedstawiał się jako przedstawiciel biura turystycznego. Sprzedawał on skasowane bilety autobusowe, wpierając ludziom, że są to karty wstępu do Koloseum. Cudowny bilet miał kosztować 17 euro.

Kamila Olejarz
Kamila Olejarz
Kulturoznawca z dziennikarską pasją. Zajmuje się wideofilmowaniem. Z wielką pasją i nieukrywaną przyjemnością robi też zdjęcia . Ma niesforną cechę, która nie pozwala jej siedzieć w miejscu. Ciągle myśli o miejscach, jakie mogłaby zobaczyć na świecie. Chętnie bierze udział w różnych projektach artystycznych. Lubi spędzać aktywnie czas. A poza pracą tańczy salsę kubańską.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
27,036ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze