Organizator wycieczki znikający z pieniędzmi, plac budowy zamiast hotelu, widok z okna na ścianę sąsiedniego domu zamiast na plażę, oszuści wyłudzający drobne: urlopowiczów niestety czasami spotykają takie rzeczy. Oto 9 faktów, o których należy pamiętać, by takie oszustwa na wakacjach Cię nie dotknęły.

Poprzedni

1. Czytaj opinie

To może się wydawać prozaiczne, ale należy czytać opinie o danym hotelu i organizatorze podróży przed wykupieniem wycieczki. Paradoksalnie jedna negatywna opinia może uchronić przed popełnieniem błędu i zarezerwowaniem wakacji np. w ośrodku rodem z PRL albo hotelu o niskim standardzie reklamowanym jako hit. Oczywiście należy rozważyć wszystkie opinie (być może ktoś miał zły dzień i chciał się wyżyć na hotelu, a jest on dobry?). Warto jednak poświęcić więcej czasu na poczytanie o danym miejscu, w końcu od tego zależy jakość naszego urlopu. W skrajnych przypadkach, gdy np. firma organizująca wyjazd jest nieodpowiedzialna i ma wielu niezadowolonych klientów, dobry research w internecie może pozwolić uniknąć zostania ofiarą oszustwa na wakacjach.

leżaki nad basenem o zachodzie słońca
Czy hotel naprawdę jest tak dobry jak opisuje jego właściciel? Lepiej poczytać opinie. Fot. Shutterstock
Poprzedni
Poprzedni artykułEuropa i Azja taniej w Szalonej Środzie LOT-u!
Następny artykułJuż nie musisz się martwić, że wylądujesz w więzieniu za picie alkoholu. Dubaj zmienia prawo
blank
Redaktor Tanie-Loty.com.pl i redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl. Z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca na świecie i w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa. Jest saunamistrzem i startuje w zawodach saunowych. Odpręża się czytając książki, w wolnych chwilach biega. Uwielbia gry planszowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here