Tutaj znoszą ostatnie restrykcje! W tym wakacyjnym kierunku zjesz w restauracji i pójdziesz do klubu

Od 1 marca lokale gastronomiczne będą znowu otwarte. Gdzie? W Bułgarii. Następnym krokiem będzie otwarcie klubów i dyskotek od 1 kwietnia. W restauracjach będzie wolno zajmować najwyżej 50 proc. miejsc i będą one czynne do godz. 23.30.

premier Bojko BorisowZdaniem Borisowa ewentualnej nowej fali pandemii Covid-19 kraj „przeciwstawi tarczę 350 tys. osób, które zostały zaszczepione lub spotkały się z wirusem i wyzdrowiały”.

Premier Bojko tłumaczy, że dotychczas w Bułgarii zaszczepiono 150 tys. obywateli, a od marca 2020 roku, kiedy w kraju odnotowano pierwsze przypadki Covid-19, wyleczono ponad 200 tys. pacjentów. Takie dane pozwalają na zniesienie praktycznie ostatnich restrykcji przeciwepidemicznych w kraju. Od 1 marca ludzie nie będą odczuwać już praktycznie żadnych ograniczeń.


Od piątku w Bułgarii trwa wzmożona kampania szczepień, dziennie poddaje się im 12-15 tys. osób. Z 1 marca ruszy też turystyka. Organizowanie wycieczek, podróże autobusowe, seminaria, konferencje i wiele innych. A wicepremier i minister turystyki zapewnia, że będzie ściśle przestrzegany reżim sanitarny.

Decyzję o otwarciu restauracji podjęto pomimo znacznego przyrostu nowych zakażeń koronawirusem.

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here