To już potwierdzone! Stany Zjednoczone otwierają granice 8 listopada!

Informowaliśmy Was jeszcze we wrześniu, że USA planuje w końcu wpuścić turystów z Unii Europejskiej. W piątek 15 października Biały Dom potwierdził informację, że Stany Zjednoczone otwierają granice i podał dokładną datę zniesienia zakazu podróżowania do kraju. Będzie to 8 listopada. Oczywiście dotyczy to jedynie w pełni zaszczepionych podróżnych.

Zastępca rzecznika Białego Domu Kevin Munoz napisał:

Nowa polityka dotycząca podróży, która wymaga szczepień dla zagranicznych podróżnych do USA, rozpocznie się 8 listopada. To ogłoszenie i data dotyczą zarówno międzynarodowych podróży lotniczych, jak i lądowych.

Stany Zjednoczone otwierają granice – najnowsze zasady wjazdu do kraju dla Polaków

Wszyscy podróżujący do USA, także drogą lądową, będą musieli przedstawić certyfikat szczepień (obowiązuje tylko pełny cykl szczepień). Będą również musieli pokazać negatywny wynik testu na obecność COVID przed odlotem. Podróżni będą musieli nosić maskę podczas całej podróży. Będzie też trzeba podać swój numer telefonu i adres e-mail w ramach nowego systemu dla przyjeżdżających do kraju.


Jak informuje PAP, mimo ogłoszenia daty otwarcia granic, szczegóły działania nowych zasad wciąż nie są do końca znane. Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) zapowiedziały, że USA będzie uznawać tylko te szczepionki zatwierdzone przez amerykańskie władze oraz Światową Organizację Zdrowia. W tej chwili wyklucza m.in. zaszczepionych rosyjskim Sputnikiem V.

Wiadomo też, że oprócz dowodu szczepienia podróżni będą musieli pokazać negatywny wynik testu na obecność koronawirusa wykonany najpóźniej trzy dni przed odlotem. Nie podano jeszcze jednak jaki rodzaj testu będzie honorowany.

Planujecie podróż do USA jeszcze w tym roku?

Źródło: PAP, Reuters

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here