Nareszcie! USA otwiera się dla turystów! Wiemy, jakie będą warunki wjazdu!

Stany Zjednoczone w końcu zdecydowały się na złagodzenie ograniczeń w podróżowaniu dla zagranicznych turystów. Wjazd do USA będzie możliwy jednak tylko dla zaszczepionych podróżnych.

Jeff Zients, koordynator zespołu ds. reagowania na koronawirusa, powiedział dzisiaj, że obcokrajowcy odwiedzający Stany Zjednoczone będą musieli przedstawić dowód szczepienia i negatywny wynik testu na Covid wykonany do 72 godzin przed wjazdem do USA. Zmiany wejdą w życie na początku listopada, co, jak oczekuje branża lotnicza, pobudzi rezerwacje wakacyjne.

Jakie będą zasady wjazdu do USA?

Do USA będą mogły wjechać także turyści z Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii. Dokumenty, czyli dowód szczepienia i negatywny wynik testu na Covid-19 trzeba będzie pokazać już przed wejściem na pokład samolotu.

Linie lotnicze i inne grupy z branży turystycznej od miesięcy domagają się od USA zniesienia ograniczeń . Administracja Trumpa po raz pierwszy wydała zasady, które obecnie obowiązują w ponad 30 krajach, w marcu 2020 r. Prezydent Joe Biden podtrzymał te zasady w styczniu, wkrótce po objęciu urzędu.

Administracja Bidena zaostrza również przepisy dotyczące powracających do domu nieszczepionych obywateli USA. Będą musieli oni testować się aż dwa razy – raz przed wylotem, raz po przylocie do kraju.

Dodatkowe kontrole

Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom będą również wymagać od linii lotniczych, by te zbierały od pasażerów dane kontaktowe:

W nadchodzących tygodniach CDC wyda nakaz śledzenia kontaktów, który wymaga od linii lotniczych zbierania aktualnych informacji o każdym podróżującym do USA, w tym jego numeru telefonu i adresu e-mail.

To doskonałe wieści dla wszystkich, którzy planują loty do USA w najbliższym czasie.

Anna Pustizzi
Anna Pustizzi
Z Tanimi Lotami związana od 2010 roku. Szefowa redakcji i opiekun Społeczności. Prywatnie mama dwójki wspaniałych dzieciaków i żona pilota samolotów. Pasjonuje się dobrą kuchnią i uwielbia wyszukiwać tanie loty. Kocha polskie morze i ma słabość do włoskiej pizzy.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
26,895ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze