To jest niesamowite! Ta 19-latka pobiła światowy rekord w lataniu! To szalone czy odważne?

Za każdym razem kiedy komuś uda się poznać, a raczej niemal przekroczyć granice swoich możliwości cały świat przeżywa z nim te wyjątkowe chwile. Lubimy świętować sukcesy, zwłaszcza jeśli są naprawdę nietypowe! I tak właśnie jest z nastoletnią pilotką – najmłodszą kobietą, która samotnie okrążyła świat. 19-latka w 5 miesięcy zaliczyła 5 kontynentów, 51 tys. km i 52 kraje.

Niezwykły rekord pobiła Zara Rutherford tym samym odbierając tytuł 30-letniej Amerykanki – Shaesta Waiz. Rekordzistka wystartowała 18 sierpnia, a wylądowała w Kortrijk-Wevelgem w Belgii 20 stycznia, 2 miesiące później niż planowano. Problemem była pogoda, która zmusiła ją do spędzenia miesiąca w Nome na Alasce i 41 dni w Rosji.

Okrążenie globu obejmowało ponad 60 przystanków. Rodzice Zary są pilotami, a ona ma nadzieję zainspirować inne młode dziewczyny do wybrania podobnej drogi.

Po wylądowaniu owinęła się w brytyjską i belgijską flagę i powiedziała dziennikarzom: – To po prostu szalone, nie do końca to do mnie dochodzi.

– Najtrudniej było lecieć nad Syberią, było bardzo zimno i gdyby silnik zgasł, byłabym zbyt daleko, żeby otrzymać pomoc. Nie jestem pewna, czy bym przeżyła. Nie mogę się doczekać, aby opowiedzieć ludziom o moich doświadczeniach i zachęcić ich do zrobienia czegoś szalonego ze swoim życiem – mówiła młoda rekordzistka.

Oprócz bycia najmłodszą kobietą, która ukończyła wyzwanie, Rutherford jest pierwszą kobietą, która okrążyła świat w mikrolotach i pierwszą Belgijką, która okrążyła świat samotnie drogą powietrzną.

Kamila Olejarz
Kamila Olejarz
Kulturoznawca z dziennikarską pasją. Zajmuje się wideofilmowaniem. Z wielką pasją i nieukrywaną przyjemnością robi też zdjęcia . Ma niesforną cechę, która nie pozwala jej siedzieć w miejscu. Ciągle myśli o miejscach, jakie mogłaby zobaczyć na świecie. Chętnie bierze udział w różnych projektach artystycznych. Lubi spędzać aktywnie czas. A poza pracą tańczy salsę kubańską.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
26,891ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze